millanen on toivehampurilainen?
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 67
Vanhimmat
pahan kyssärin taas teit. Sopiiko, että P.A.L. (palataan asiaan leiter)
palaa asiaan leiter;)
kioskilta ostettu burgeri...? :-)
onko toikin ny kysymys..tietysti pihvi välissä ainakin
sehän on toi mun ykkössuosikki, toitoi N.M. (Nakit Muusilla), ei silmillä.
..jossain koulussa oli tarjottu hampurilaisia ja ne oli jääneet syömättä, kun ei olleet Mäkkäristä: )
Hyvää yötä lukijoille ja tuutulaulu :
The Turtles Happy Together
http://www.youtube.com/watch?v=H5LtKwOD8GU
Mistä ne kersat muuten tiesi mistä ne hampurilaiset oli kotoisin..?
..no luulenpa, että niitä ei oltu kääritty oikeanlaiseen paperiin : ) Pikkuiset asiat ovat lapsille tärkeitä. Yksi sukulaispoika sanoi pikkaisena kerran äidilleen lihapullista (3v): "Noita en syö, kun niitä ei ole mainostettu televisiossa." Ton mun rambon parhain ruokamuisto on päivä, jolloin päiväkodin keittiöhenkilökunta oli lakossa. Silloin tarjottiin makeita muroja puuron asemesta. Päivällisenä valmishampurilaisia ja jälkkärinä jätskiä. Se oli juhlapäivä nappuloille : )
pelkästään vääriä vastauksia;)
Skarpatkaa ny vähän.
Menen nukkumaan.
eli koska sinun kysymykseesi on selvästikin ns. "koira Haudattu" niin kysyisinkin minkä rotuinen koira on kyseessä ? M.N.T. ( minä nimittäin tiedän)
hyviä öitä sullekkin
niin sitten berliini. hampurilaisen ja makkaran fuusio eli kun muuri puretaan pois niin sielta løytyy muurinpohjamakkarapurilainen. semmosta ei liene viela tehtykkaan?
no, sen vastaan nyt kylla sitten tahan kysymykseen.
mä valvon vielä;)
NO..Hampurissa asuva ihana ihminen ..tietty.
nyt haet.. näin ilmaisena vinkkinä vaan;)
noinkin olla vaan ei oo;)
mut en mä pysty vastaamaan siihen. Ei tässä nyt mistään dogista oo kyse;)
No kerro jos tiedät;)
toivoisi etta valissa olisi edes koivunkarahka? :-)
kuule hei, sä oot tän palstan aivot.. käytä niitä;)
Se on toi ------ Mäyräkoira.
eikø taa liitykkaan sampylanpuolikkaisiin...? :-)
äääää..;)
liittyy se..;)
jotka toivoo että olisi jotain niiden välissäkin :-)
että sä hokasit;)
Sanoinhan mä..;)
Ööööö. (Öl)
ma lunttasin.. vastaus løyty joltain IT sivuilta.. sori uavee :-(
öi;)
Turos Hevi Geen biisistä..;)
Öitä;)
sov gott :-)
että saa toivoa
melkein oikeessa.. melkein mut ei ihan;)
vai..et sää tARKOTTANU SYÖMISTÄ ..VAi
nimenomaan syömiseen tää liittyy;)
ysävä molemmin puolin ja lisukkeena kunnon halaukset......with kiss =)
se män viärin;)
Ps. Huomaatko mitä Karjala tekee mulle..?!
ei kai vaan persus kipeeksi?
Kun se deekis? jaa pitkä juttu...... ;-DDD
Mist sie ny höpäjät? Kuka tässä ny deekikselle kerkeis? Mää ainakaan;)
Taitaa ollakin tooooosi pitkä juttu;)
kun deeku sammu eduskuntatalon portaille....ja aamulla yks homppeli meni ohi, sitä panetti pirusti ja tuumas ettei tuo deeku mitään huomaa jos hän tekee temput....nooh teki sitten, mut kuitenkin tuli huono omatunto(homolle?) kuitenkin päätti että panee 50mk(silloin) deekiksen taskuun. Aamulla pultsari heräs ja huomas viiskymppisen taskus. Eiku lähi kauppaan ja 10 karjalaa.....noooh se taas sammu siihen samaan paikkaan ja aamulla homppeli taas meni ohi ja teki temput laittaen 50mk deekun taskuun...ja taas 10 karjalaa lähikäaupasta...tätä jatkui muutama päivä aina sama tarina..aamusta toiseen....kunnes deekkis meni taas kauppaan ja kauppias tunnisti heti ja laitoin jo valmiiksi 10 karjalaa tiskiin...deeku totes että ei hän ottaa lahden erikoista.....kauppias siihen että "miksi"...deeku: " karjalasta tulee perse kipeeksi"....että sellaista...
rohkeasti kertoa oman tarinasi. Ihailuni.
Tunkisit itsesi viemäri putkeen niin susta olis ees jotain näkyvää, tukos!
sun verbaalista lahjakkuttasi.
olet ihaillut omaa peilikuvaasi. Olethan narsisti :)) Vaikeeta on sun elämäsi, se on sun murheesi.
No nyt sitte vaan odotellaan sitä perseen kipeytymistä. Mä kerron huomenna milta tuntuu;)
palstalla oli oikein leppoisa fiilsi..sitten tulit sinä katkerana..ja pilasit tunnelman...sait varmaan kiksejä...niin miten eihän se meille terveille kuulu, eikä osata ees ajatellakaan. have a nice night asshole...;-)
Aika tylsää tuallanen jatkuva vittuilu..
pakko vastata?
mutta joku tulee vittuilee ensin puskasta. Ei jaksa itekään.
kun sun oli pakko kommentoida.
Riippumatta talouden taantumasta ja hoitopaikkojen riittävyydestä katson, että olet kyllä jonon kärjessä. On tasan kaksi vaihtowehtoa hoitomuodoksi: lobotomia tai tehostettu psykiatrinen hoito. Jos potilas suoltaa tuon tason tekstiä niin siinä ei ole paljon vaihtoehtoja. Tai sitten mene taas makoilemaan sinne eduskuntatalon portaille.
ilmeisesti sulle on tehty lobotomia jo syntyessäsi ja sen kyllä huomaa. Olet täysin syyntakeeton sanomisissasi. Me ymmärrämme kyllä :))
ketkä te ? Minä puhun vain ja ainoastaan omasta puolestani. Anteeksi vaan, että häiritsen juuri kun vaippaasi vaihdetaan.
ethän kuitenkaan ymmärrä.
Mäkin osiolle,hhihihihihhiih
kun en niitä koskaan syö
syö minäkään mut se ei nyt oo olennaista tässä;)
AAVEE- Kerro heti vastaus , odotamme,,
kun ota peilin ja kurkistat sinne....
Ok.
Toivehampurilainen on sellanen et sulla on kaksi sämpylänpuolikasta ja harras toive siitä et olis jotain sinne väliin;)
Eehhehee;)
Olipa vaikee kompa..kaikenlaista yritin muokata ajatuksissa ...joo..ihan vois joskus toivoo..ehehe
mä visioin tilannetta.. joku onneton seisoo oikeessa kädessä toinen sämpylänpuolikas ja vasemmassa toinen.. välissä suuri kysymysmerkki..;)
HEI ,,MINÄ EN KYLLÄ TILANNUT TÄTÄ KOMMENTTIA
hyviä öitä;)
http://www.hilavitkutin.com/wp-content/uploads/2007/03/hampurilainen.jpg
Tuollainenhan se olisi.Kyllä nälkä lähtee.
...sämpylä, paiskataan väliin molemmin puolin parilalla paistettu toive ja pari nahistunutta haavetta, maustetaan ja nautitaan kokemuksen kera. Hätätilassa jäillä.
En ole itse koskaan siellä käynytkään, mutta pistetään nyt ihan arvaten, että se on sulle satamasta toi karvasempi Günther tai sitten hienostuneen mannermainen Alex keskikaupungilta.
Menikö edes lähellekään?