Jt-valtionavustus ruotsissa. maallistuuko VT!

ihmettelevä...

12

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .......
      • vio-letti

        >>>Tässä suora linkki lehteen, missä kirjoitus valtionavustuksesta!


      • VS:n lukija

      • vio-letti

      • Rintti-
        vio-letti kirjoitti:

        >>>Tässä suora linkki lehteen, missä kirjoitus valtionavustuksesta!

        >> Mehän emme edes usko samaan Jumalaan

        Vartiotorniseurassa kuuluu palvoa järjestöä. Nimeä Jehova käytetään hämäyksen vuoksi.


    • tsrjykeek

      Mitenkäs se "maailman" ystävyys olikaan, eikös se ollut vihollisuutta Jehovan kanssa?

      Raha ja sen antama valta pyörittää tätäkin uskonnollisuutta. Uskonnollisuutta jota ruokkii kuoleman pelko ja elämän halu, johon jatkuvasti vedotaan vt-seuran propagandassa.
      Mihin ihmeeseen muuhun kuin johdon, eli "orjan", tai vanhimpien henkisen elintason ja aseman turvaamiseen tarvittaisiin valtavia määriä ihmisiä, eikös jo 2 tai 3 ihmistä riittänyt jeesuksen tulemiseen miittinkeihin?

    • Raha liikuttaa vt-seuraa siinä missä mitä muuta tahansa lafkaa. Ilman rahaa homma ei pyöri. Vt-seuralle kelpaa valtion avustukset ja luopioiden rahat tuosta noin vain, sillä raha ei vt-seuran nenässä haise.

      Suomessa jehovantodistajat eivät vastaavanlaista avustusta nauti, koska täällä he joutuisivat antamaan toimintansa avainlukuja julkisiksi saadakseen avustusta.

      • vio-letti

        >>>Raha liikuttaa vt-seuraa siinä missä mitä muuta tahansa lafka


      • brother.
        vio-letti kirjoitti:

        >>>Raha liikuttaa vt-seuraa siinä missä mitä muuta tahansa lafka

        kysyttiin ja vastaus oli, että otamme mahdollista valtionapua vastaan, Muistaakseni sitä ei kuitenkaan erikseen anota.


      • vio-letti
        brother. kirjoitti:

        kysyttiin ja vastaus oli, että otamme mahdollista valtionapua vastaan, Muistaakseni sitä ei kuitenkaan erikseen anota.

        >>>otamme mahdollista valtionapua vastaan, Muistaakseni sitä ei kuitenkaan erikseen anota


      • - - -
        brother. kirjoitti:

        kysyttiin ja vastaus oli, että otamme mahdollista valtionapua vastaan, Muistaakseni sitä ei kuitenkaan erikseen anota.

        Mikäli asian oikein muistan, niin haastattelussa hän sanoi etteivät he tule ottamaan mahdollisesti tarjottavaa avustusta vastaan, toimivat itsenäisinä ja riippumattomina vapaaehtoisten lahjoitusten turvin.

        Jotenkin tähän tapaan. Korjatkoon joku, mikäli ko. lehtiartikkelin vielä löytää.


    • rahoitus?

      Kyseessä kuitenkin on isot rahat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      18
      4001
    2. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      126
      1464
    3. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      93
      1298
    4. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      313
      1241
    5. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      61
      1184
    6. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      72
      1130
    7. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      45
      1104
    8. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      961
    9. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      86
      895
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      48
      838
    Aihe