Jos on israelilainen, niin onko silloin välttämättä juutalainen?
Jos on juutalainen mies, niin tarkoittaako tämä sitä, että esinahka on varmasti revitty irti?
Miten se itsetyydytys oikeasti onnistuu, jos ei ole esinahkaa?
Jos on juutalainen mies, niin tarkoittaako tämä sitä, että esinahka on varmasti revitty irti?
Miten se itsetyydytys oikeasti onnistuu, jos ei ole esinahkaa?
Vastaukset 21
Vanhimmat
kolme vastausta
Ei
Ei koskaan revitä
Hyvin
kolme vastausta
Ei
Ei koskaan revitä Purraan irti?
Hyvin Valehtelet
http://fi.wikipedia.org/wiki/Ympärileikkaus
"Englanninkielisissä maissa miesten ympärileikkauksen historiaan liittyy terveysajattelu. Ympärileikkauksen ajateltiin parantavan joitain sairauksia ja erityisesti ehkäisevän itsetyydytystä."
"......JA ERITYISESTI EHKÄISEVÄN ITSETYYDYTYSTÄ"
Lasten seksuaalisuuden kieltäminen ja estäminen tavalla tai toisella on erittäin haitallista lapsen kehitykselle ja tunne-elämälle, ei ihme, että Lähi-Itä on täynnä psykopaatteihin verrattavia tunteettomia fanaatikkoja.
tarkentaa tuota vastaustasi kolmanteen kysymykseen? Tarvitaanko siinä jotain apuvälineitä, rasvoja tai jotain muuta sellaista? "Hyvin" on aika pliisu vastaus.
se, että sinä olet pliisu.
ilmeisesti et voi tarkentaa vastaustasi?
joku uskoo muinaisen lähi-idän olleen englanninkielistä terveysajattelualuetta ja vetoaa siihen kun on kyse juutalaisuudesta.
se, että etkö voisi olla kyselemättä näin kiusallisia asioita?
että esinahan poisto vaikeuttaa esinahan edes takaisin liikuttelulla suoritettavaa poikien/miesten itsetyydytystä, niin onko kirjoittajan mielestä juutalaiset sitten rakenteellisesti jotenkin tyystin erinlaisia "sieltä", jottei juutalaisille suoritettu ympärileikkaus kirjoittajan mielestä haittaa ollenkaan juutalaispoikien itsetyydytystä, ja nimen omaan suoritettuna tyyliin esinahan edes takaisin liikuttelu.
Esinahalliset voivat suorittaa asin tiimoilta kokeen seuraavasti: Otetaan stondis ja vedetään liikkuvat taakse, eli vedetään esinahka toisella kädellä peniksen juureen, niin että silmäkulmaan kirahtaa kyynel ja pidetään esinahka kireällä, sitten toisella kädellä yritetään vedellä kireää esinahkaa edes ja takaisin eli suomeksi sanottuna runkata.......ONNISTUUKO ja mitkä on tuntemukset?
Sanoisinko ettei oikein onnistu ja kivuliasta on ;)
mutta en tee sitä. Tämä käytökseni ärsyttää sinua.
Mitä nimitystä käytetään miehestä, joka on kiinnostunut toisten miesten sukupuolielimistä?
"Mitä nimitystä käytetään miehestä, joka on kiinnostunut toisten miesten sukupuolielimistä?"
Vaihtoehtoja on monia: Juutalainen rabbi, sukupuolitautien lääkäri/kirurgi, pornofilmien tuottaja, erektiolääkkeiden kehittäjä/valmistaja, mustasukkainen aviomies, kondomivalmistaja,
olipa hyvä vastaus. Kaikista paras oli tuo juutalainen rabbi.
lapsekas ja tyhmähkö rasisti joka on uskonnoltaan kristitty. Muunuskoiset eivät ole asiasta kiinnostuneita. Tippakaan.
tuskinpa vain tuo kristittyjä kiinnostaa
rasisti, rasisti , rasisti, rasisti, rasisti, rasisti ja vielä kerran rasisti, heh heh. Tämän palstan lempisana. Kaikki muut ovat vissiin rasisteja paitsi juutalaiset?
yli 10 miljoonaa muslimipoikaa ympärileikataan vuosittain, mutta rasistinhan tuntee siitä että se hekottelee omille tyhmyyksilleen vain juutalaispalstalla.
10 miljoonaa juutalaispoikaa ympärileikata vuosittain...
kuitenkin eteenpäin: enää et vaivaudu väittämään, että et olisi rasisti.
sinun mielestä olen rasisti, jos en ole juutalainen. Oikeasti en ole kuitenkaan rasisti vaan paremminkin vaikkapa pasifisti.
koskaan mitään järkeä. Olet rasisti sikei että olet rasisti.
sinä sitten apina siksi että olet apina? Ilmeisesti.
Nyt on taas yksi juutalaisen mulkku vähemmän:
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Varsovan geton kansannousun viimeinen johtaja kuoli/1135249776389