kertoi että kaikki ihmiset ovat Jumalalle yhtä arvokkaita. Onkohan näin? Paljon olen lukenut uskossaoloaikanani Raamatusta ja muista helluntailaisten kirjoista uskonmarttyyreistä.
Minulle tuli viesti s-postiin jossa sanotaan mm.näin:
"Vuoden 2009 aikana useita ihmisoikeusaktivisteja on murhattu Venäjällä ja Tsetseniassa. Amnesty pitää välttämättömänä, että ihmisoikeusaktivistien, toimittajien ja lakimiesten murhat selvitetään eikä viranomaisten mahdollista osuutta rikoksiin jätetä tutkimatta."
http://www.emaileri.fi/g/l/14036/736571/26066/158156/1
... Jos tuo ei toimi niin amnestyn sivuilta voi ostaa StopMurders-hupparin...
Betsy07 tuolla
6
131
Vastaukset 6
- betsyn kaveri
niin sinä kuin minä ja se joka tämän lukee.
Luotetaan Jumalaan ja pidetään Hänen arvostustaan tärkeimpänä.
Jooko?
Rakkaudella sinua siunaten Jeesuksessa. * Hänessä me olemme kaikki kutsutut Jumalan yhteyteen, mutta asia ei ole automaattinen, että olsimme ilman muuta otolliset Jeesuksen täden?
* Meidän itsemme on vaan tehtävä uskon ratkaisu, uskommeko Jeesuskeen , vaiko emme.
* Kun me tunnstamme Hänet, Jumalan ja ihmisten edessä, saamme syntimme anteeksi, olkoot mitä syntejä tahansa, kaikki synnit on sovitetut Jeesuksen veressä ja nimessä. Omista tämä sydämen uskolla, Jeesus antaa pelastavan usko sydämeesi, ja sinä uudestisynnyt elävään uskoon. Näin helppoa ja yksikertaista se on. Usko ainoastaan. Uskokaa Jumalaan, ja uskokaa minuun, sano Herra Jeesus!- leahim
Onnittelut Tomumaja!
leahim kirjoitti:
Onnittelut Tomumaja!
Anteeksi, mutta sinä aiheutat hämminkiä nyt.. vastaat minulle tarkoitettuun viestiin =(
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 133931
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.27906Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s42793- 39715
Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?48674Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?67578- 56576
- 36568
- 76567
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?57565