Kuin professorit.kyllä paimentolainen tietää totuuden.siinä on turha proffan änkyttää?
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/10/968454
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/10/968454
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ja tämä on vasta alkua professorin savustamiselle virastaan. Eihän tule kuuloonkaan, että professoritason henkilö on eri mieltä poliittisen totuuden kanssa.
Tällaiset virat kuuluvat vain heille, joilla on oikea mielipide.
HEIL THORS!
Kansan enemmisto on samaa mieltä kuin professori Timo Vihavainen.
on valinnut mamuhyysärihallituksen ja tulee luultavasti valitsemaan seuraavissakin vaaleissa. Luultavasti SDP, KOK, KEPU, HIRVEÄT; VAS, RKP ja (VALE)KRISTIILISET saavat vähintään 90 % äänistä.
Niin se on aina ollut:(
Vaikka ajattelen eri tavalla (se on laillista), niin en voi sanoa sitä ääneen, sen kieltää Mika Illmanin väitöskirja,
jota käytetään alemmissa oikeusasteissa lakikirjana. Myös DEMLAN miekka heilahtaa hyvin helposti, ja siihen ei lakikirjaa tarvita, syyllinen riittää.
Somaleissa on kyllä älyä, osaavathan he hyödyntää soskua ja hyysäreitä tehokkaasti
Ihan vakavasti puhuen: on mielestäni helvetin outoa, että 95 % suomalaisista pitää maahanmuuttopolitiikkaa epäonnistuneena ja silti tuo sama 95 % äänestää mamuhyysäreitä.
Onko kyseessä kansallinen jakomielitauti?
Maahanmuutosta vouhottaa pieni vähemmistö joka ei näe nokkaansa pitemmälle ja luulevat olevansa suuri enemmistö.
vähemmistö professoreista;)
Somalit yrittävät olla niin fiksuja ja pyrkivät politiikkaan mutta kun kuuntelee niiden juttuja niin ei voi muuta kuin nauraa tyhmyydelle:)
Aina samoja teesejä rasismista jne...
Tottakai tuo somaliklubi ajaa omiensa asioita, tietysti he lynkkaavat kaiken mikä on heille haitallista, tottakai, mutta he kääntävät keskustelua tahallaan täysin päinvastaiseen suuntaamn. pois raiteiltaan ja se ei ole hyvä asia.
http://personal.inet.fi/palvelu/maahanmuuttouutiset/Maahanmuuttouutiset/Blogi.html
Tuolta seuraamalla linkkejä näkee miten asia oikeasti on ja että asiasta ei välttämättä niin hyssytellä enää, ainakaan minä en hyssyttele:)
Niin Jeesus edustaa Jumalaa ja se mikä Saatanaa edustaa, niin se tulee tuolta lähi-idästä ja puhuu pyhästä sodasta ja vääräuskoisista, joita saa komennella. Ja sellainen komentamisen maku heistä jää suuhun, kun tulevat ja vaativat täällä heti oikeuksiaan omiin tarpeisiin ja nyt ei puhuta vain katosta pään päällä ja ruoasta. Siltä minusta tuntuu joskus. Jeesus oli rauhan mies. Tämä on mielipiteeni.
He ovat usein niin tunkeutuvia, epäkohteliaita, röyhkeitä ja aukovat päätänsä pienenäkin vähemmistönä pohjoisessa kolkassa asti, käyvät yksinäisten kimppuun joukolla silloin tällöin ja elävät omissa lokeroissaan elämäänsä vihaten vääräuskoisia. Heidän sanoihin moni hyssyttelijä uskoo, sillä säälintunne tulee niin helposti moniin. Ne jotka täällä jo ovat pysyköön, jos osaavat elää rauhassa, mutta rikolliset ulos suoraan ja uusille tulokkaille rajoila välitön käännytys.
He eivät kehitä yhteiskuntaa, he vievät sitä kohti keskiaikaa, jossa pitävät omiakin alueitaan. Nämä ovat näkemyksiäni perustuen siihen, mitä olen nähnyt taikka lukenut-ei mitään rasismia. Minä en kuulu mihinkään järjestöön enkä pidä väkivallasta, vaan haluan että sellaista ei tässä maassa olisi lainkaan. Tuo Islamin leviäminen on huolen aihe numero yksi.
siksi olisi järkevämpää ottaa tänne kiinalaisia ateisteja. Uskonnolliset kansat ovat yleensä niitä väkivaltaisimpia.
Tänne ei Islamia toivoteta tervetulleeksi ja 90% on sitä mieltä kansasta. Olemme lähempänä kristittyjä tapoja ja uskomme Jeesukseen emmekä kehenkään väkivaltaisia tekoja tehneeseen Mohammadiin ja hänen uskonperuihin.
Miksi tuollaisia suomeen päästään lisääntymään? Tämä ei ole rasismia tämä on tervettä pelkoa oman yhteiskunnan puolesta.
onhan niitä kristittyjä somaleita tai mustia Afrikka pullollaan. Houkutteli sitten niitä mustia kristittyjä veljiäsi tänne. Taitavat tosin olla alhaisen älynsä ja testosteronikäryisen luonteensa vuoksi samalla tavoin väkivaltaisia.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2009100510371817_ul.shtml
mutta he eivät sovi tänne ja se on fakta.
Mutta eikös se sinunkin raamattusi kehoita repimään jalkoja,käsiä ja silmiä päästä,joten samaa paskaa sekin eri paketissa vain;)