alma haluu huuhaalle sefun ja sassiin....
oh vai hakisinko mä sitä duunia...:DDDDDDDDD
oh vai hakisinko mä sitä duunia...:DDDDDDDDD
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Joku muu olisi varmaan parempi, mutta se on kuulemma kuollut. Että jos et sinä, niin kukas sitten?
aika monikin, mutta ei siihen hommaan oteta ketään. Olisko noin säästötoimet iskenyt huuhaallekin? Vaikka ei palkkaa saakaan ko. hommasta. Mut ihan vain sen takia kun muallakin on lama;)))
tää mesta sefua kaipais...:(((( männy almaltakin maku tähä huuhailuun....
Jos multa kysytään -ja vaikka ei kysyttäiskää- , niin sanon, että alma vois olla sopiva sefuksi...hmm...muodollisesti pätevä ainakin...;)
papruja kehiin,,,tää on menny ihan ala-arvoseks,,,siis ihan peestä kohta joka ketju, jos ei muuten niin joku puskis tulee nakkelemaan jotain, ja sit jollain hirttää kärkiväli kiinni. Tätä jaksa erkkikään,,,
Puskista viis.Kotkalla oli kuukauden paras aloitus!!!!!!!Sammakko on just sellenen niinkun kotka kerto pitkässä ketjussaan. On nääs kokemusta miten sammakko vetää höplästä ketä vaan pystyy.
kait mua ainakaan, tai sit jääny silmien ulkopuolelle,,,
Empäs onnekseni ole KAIT loukannu ketään, ja jos olen, pyydän nöyrästi anteeksi,,,
Olen pihalla kuin lumiukko.mutta ???
eikö vt,ja muodollisesti pätevä ole suurinpiirtein samat. :-)
muodollisesti pätevä? Valitsin kerran rahapuolen pomona kunnalle kirjanpitäjää. Yhdellä parhaat paperit. Kunnanhallitus oli aloittamassa kokoustaan. Hakija näytillä ja kuultavana osaamisesta. Vein hakupaperit ja rouvan kokoushuoneeseen. Laitoin paperit kiertämään, mutta yksikään hallituksen jäsen ei edes vilkaissut. Tuijottelivat vain tätä kaunotarta ja murisivat :"Kyllä on muodollisesti pätevä, pestaa vain"
,,vasta olisikkin juristeille,poliitiikolle,johtajille,sekä semantiikasta kiiinnostuneille miettimistä? . Perustetettaisiin oma tiiminsä miettimään tätä ongelmaa,-:Mikä onkaan muodollisesti pätevä.Kaikilla olisi varmaan oma mielipiteensä ja mikä hauskinta tässä on niin se, miltä kompro`missi näytää loppu peleissä :-)
mutta en unissanikaan..tai edes vihaspäissänikään suosittele kenellekkään sitä koirulinvirkaa...:o/...
mihis se sulle pantais....sehän tulee metri ennen sua kulman takaa;-DDD niin jos se tuohon rintapieliin;)
saisit sinäkin kotka riehua rauhassa.
sanoa sen jälkeen kovaa sanaa, kun alma pitäs huolen paskapuskista:))
Mitäs täällä on oikein tapahtunu?
Hitto - ku mää oon hetken pois nii nelkytplus on ihan hilajanen ja täälläkin on riehunu joku valkotornaado... :o
pettänyt...sattuuhan sitä.
onks uudet lääkkeet jo hankittu??
On kai ne kela-korvattavia kans =)
tuo korvattavuus...ovat varmaan kalliita lääkkeitä....toivottavasti korvataan.
lääktykseesi, ei meillä muilla mitään hätään ole:)))
mutta kun näin moni on almaa ööö suositellu niin kuulkaas.... alma saattaa jopa hakea sefun firkaa....
VAPISKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Sefuksi,vois jatkua tämäkin huuhailuaDDDDDDDDDD
,,,annathan kotkalle, ja muullekin lahtelaisille, sitten vapaat kädet toimia palstan hyväksi.
vithuilijat puolin sun toisin sais kyytiä...
niin kaiklla on parempi olo!
Tiedän kuka olet..
tottakai, haukkusi kohteen.
sammis näkyy sanovan tunnen ja tiedän kuka olet buaaah.
Saapas on tyhmä mutta sammakkokin))))))))))))))))))))
suuntaan...
hae ihmeessä vaan tota hommaa. Toisaalta olen saanut tiedon, että sefun virka on kepun mandaatti ja puoluetoimistossa on vankka käsitys siitä, että uudeksi Sefuksi tullaan nimittämään toi toi, kuka se nyt oli ?
Toi Matti, Nurmijärven oma poika. Jos näin on niin silloin täällä homma leviää lopullisesti käsiin.
Alma sefuksi ...alma sefuksi ...alma sefuksi !!!!
en mä kyl osais hakee ees... ja just ukko sano"et hae oisit koneel vaan sit..." muah...:D
kyllähän se ukon mielipide tässä enempi painaa...mutta ois se vaan ollut niin hianoo ;)
jaksat päivystää näitä hulluja.Moni ei sitä jaksais.Aloita heti huomenna pliis pliis pliis! ;D
..me voidaan sit tuurata sua, kun lähet viihteelle.. ;)
kun täällä monet on niitä oppimishäiriöisiä.
Lehdestä luin, että ennen oppimishäiriöisiä saatettiin nimittää tyhmiksi tai laiskoiksi. Nyt on maailma parannettu, kun kaikki ovat vain oppimishäiriöisiä. Ei sefu voi eikä saa tehdä mitään, koska oppimishäiriöisillä on yhtäläinen oikeus ylenantaa tuotoksensa palstalle.