Yhdysvaltain asevoimien varakomentaja saapuu

"vara-amiraali Richard K. Gallagher vierailee Suomessa.

Gallagherin visiitti alkaa tänään ja päättyy ylihuomenna. Vierailun isäntänä on pääesikunnan päällikkö, kenraaliluutnantti Markku Koli.

Vara-amiraali Gallagher vierailee pääesikunnassa, Utin Jääkärirykmentissä ja Porin Prikaatissa. Lisäksi hän tapaa puolustusministerin ja puolustusvoimain komentajan".

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1738758

Neuvotellaanko ylipäälkkikyyden luovuttamisesta Haloselta, Richard K. Gallagherille ?
4101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jospa, tervehtisin "Raakkunan" tavoin, Amerikan, Presidentin, lahettamaa, Vara, Amiraali, Richard, K. Gallagheria, sillain, etta, ojentaisin, hanelle, "Osviittaa" ainakin, "Venajan, viime, aikaisista, poliittisista, tempauksista" Joita, ollaan, todella, ihmetelty. Olemme. saaneet, kokea, jatkuvia, "Hallinnan, anastus, yrityksia" Ja, "Maan, lunastus, oikeuden, liikaa, hollentamista" Seka, uusiutuvia, "Provokatiivisia, kirjoituksia, Suomi, 24.Mailman, menoa, palstan, keskusteluissa. Tama, ei voine, jatkua, kovinkaan, kauan. Ja, silloin, varmasti, tulettekin kaymaan, uudelleen. Ehkapa, uudemman, kerran, tulette, "Auvoisimmissa, ja Avoimemmissa" merkeissa, silla, "Teille, ei kerrota, kaikkea, vaikka, kaikkialla, kuljetetaankin"

Niin, tutkikaa, toki, netin, keskusteluja, "Isan, maamme, myymisesta, Venalaisille" Ja, "Kaikenlaisesta, virkojen, tayttamisesta, venalaisilla, virkailijoilla" Ja, lisaantyvasta "Venalais, vastaisuudesta, kansan, keskuudessa" TAMA, KAIKKI, VOINEE, OLLA, "MIELENKIINTOISEMPAA, RAPORTOINTIA, PRESIDENTILLENNE" Aamen. .

Äänestä
  • vieläkään ole haleutunut hoitoon?
    Vai onko hoitopaikalla kone, jota käytät?
    Kirjoita mieluummin huuhaa-palstalle!

    Äänestä

Suomi24 Keskustelu Maailman menoa

01Ole valmis! Hän saapuu
.,.,.,. 8.10.2009 08:36 Vastauksia: 0 Lukukertoja: 6TEKSTIKOKO: Viestien esitystapa:
Valmistaudu, PÄÄPIRU SUOMEEN.
Yhdysvaltain asevoimien varakomentaja saapuu Suomeen
08.10.2009 08:16

Yhdysvaltain asevoimien Euroopan joukkojen varakomentaja, vara-amiraali Richard K. Gallagher vierailee Suomessa.

Gallagherin visiitti alkaa tänään ja päättyy ylihuomenna. Vierailun isäntänä on pääesikunnan päällikkö, kenraaliluutnantti Markku Koli.

Vara-amiraali Gallagher vierailee pääesikunnassa, Utin Jääkärirykmentissä ja Porin Prikaatissa. Lisäksi hän tapaa puolustusministerin ja puolustusvoimain komentajan.

Vierailun aikana käsitellään sotilasyhteistyötä sekä tutustutaan suomalaiseen asevelvollisuuteen ja kriisinhallintakoulutukseen.
IS

Äänestä
  • Ohimennen mainitaan että Suomi voisi lähettää vaikka Afganistaniin lisää joukkoja. Eihän se köyhyys ole synti, mutta opettaa se ainakin oikeaa nöyryyttä.

    Irakiin hyökkäyksen aikana,kun USA:lla oli vielä edellisen presidentin ajalta vähän säästöjä, todettiin korskeasti: Me emme tarvitse apua ja joka ei ole meidän puolellamme on meitä vastaan. Ranska arvosteli, ranskalaiset perunat nimettiin vapauden perunoiksi. Rahat vähenivät, mieli muuttui

    Nyt on 8. vuosi menossa Afganistanissa ja kaikkien apu, jopa köyhän ja pienen Suomenkin kelpaisi.
    Afganistanista tulee nolo lähtö miehittäjille, jaettu häpeä on helpompi kestää. Vietnamista pakeneminen piti kärsiä yksin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suomeen.. kirjoitti:

"vara-amiraali Richard K. Gallagher vierailee Suomessa.

Gallagherin visiitti alkaa tänään ja päättyy ylihuomenna. Vierailun isäntänä on pääesikunnan päällikkö, kenraaliluutnantti Markku Koli.

Vara-amiraali Gallagher vierailee pääesikunnassa, Utin Jääkärirykmentissä ja Porin Prikaatissa. Lisäksi hän tapaa puolustusministerin ja puolustusvoimain komentajan".

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1738758

Neuvotellaanko ylipäälkkikyyden luovuttamisesta Haloselta, Richard K. Gallagherille ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu