Minkä helvetin takia rekoilla ajetaan Suomen pitkittäisliikennettä kun rautatieverkosto on hyvä. Muutama vuosi sitten näitä samoja rekkoja kuljetettiin junan päällä kustannussyistä etelästä pohjoiseen ja toisin päin. Itsekin jatkuvasti onnettomuuspaikan ohi ajavana tiedän tasan tarkkaan mikä on rekkojen määrä ja millaisia tukkijoita ja liikenneturvallisuuden vaarantajia ne ovat varsinkiin talvella kun lunta pöllyää tai muuten on ruuhkaista milloin vaan. Siihen kun vielä joku teinipelle tulee ja alkaa ohittelemaan tuontibemulla niin onnettomuustilanteita (läheltäpiti) tulee kohdalle 40 km välein. Kuskit varmaan on ammattitaitoisia. Sitä en epäile.
rekat helvettiin
sisu
4441
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ja sekö on silloin rekan vika että ne pitää poistaa.. Ja se teinibemari ei tee mitään väärää vai??
Mistähän tiedät kun sanot, että Suomen rautatieverkosto on hyvä?? Sehän oikeasti rappeutuu nimkä kerkeää!! Monin paikoin nopeuksia alennettu.
Mietihän vähän, jos rekat poistettaisiin, mistä sä saisit puuros sun pöytään, vai meinaatko että Juna kulkee sun lähikauppas ohi?
Kaikki rekat pois ja heti!!! Oppistakeikkaa, viikon kuluttua olisi päästy ruuhkista kaupat suljettu ja voitaisiin ruveta asumaan kuten on asuttu tuhansia vuosia. Metsästellen ja kalastellen henkensäpitimiksi. Ei tarvitsisi käydä töissä, ei tarvitsisi rahaa kun ei sillä mitään voisi ostaa. Lopettakaa se vouhottaminen ja hiljentykää kunnioittamaan toisten surua.Tämä vouhotus ei heidän lapsiaan tuo takaisin.