Sexy Sadie verrattuna Stephiin. Kumpi on luonnottomampi? Kumpaa tosielämässä voisi veikata jo pelkän naaman ilmeen perusteella joutuvan työpaikasta muutaman kuukauden saikulle? Kumpi rooli sujuu myös amatööriltä?
Eri asia sitten, mitä hahmoille on kirjoitettu. Sadie vaan tuntuu lunnnottomimmalta koko sarjassa. "Hei, naamani on kirveellä veistetty ja osaan tasan kaksi ilmettä. Saan siis kaikki maailman rikkaimmat äijät itselleni."
Eri asia sitten, mitä hahmoille on kirjoitettu. Sadie vaan tuntuu lunnnottomimmalta koko sarjassa. "Hei, naamani on kirveellä veistetty ja osaan tasan kaksi ilmettä. Saan siis kaikki maailman rikkaimmat äijät itselleni."
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sadie saapui sarjaan, odotettiin kaunotarta, minun mielestäni on ihan tavallisen, ikäisensä näköinen nainen.
Ei tunnu uskaltavan ilmehtiä, ryppyjenkö pelossa?
Steph sentään näyttää ulospäinkin, mitä tuntee.
Minun pojot menevät Stephille.
.
eiköhän naamaan ole niin paljon botoxia tuikittu ettei yksinkertasesti pysty ilmehtimään vaikka haluaiskin...
Luulen, että Sadien rooli on tehty sellaiseksi, että ei paljon ilmehdi. Ei näyttelijän vika.
En tosin ole nähnyt Sadien näyttelijää muissa rooleissa
Minusta Sadien naama näyttää botoxin kyllästämältä. Eihän ne huuletkaan mene oikein yhteen. Pussatessa sen huomaa että täytettä on. Ei mielestäni ole kaunotar ilmeettömyytensä takia.
olleen mukana, vaikken minäkään muista missään nähneeni.
http://finnish.imdb.com/name/nm0000475/
.
Voi rähämä! Tollainen leffa ja olen jättänyt sen väliin. P.K. siinä D. Bowien kanssa. Kun laistin aikoinaan sen osalta leffassa käynnin. En kyllä heti muista, että sitä olisi näytetty tällä vuosikymmenelläkään Suomen telkussa. Kyllä Bondeja, Clintejä ja Matrixeja kelataan joka vuosi. Bad Boy Bubby tuli kerran joskus 90-luvulla, mutta se onkin hulvattomin pätkä ikinä.
Mut siis Patsy on kerennyt kokeilla todellakin bändejä intiimisti: Spandau Ballet, joku Donovanin poika (sen kuuluisan Donovanin poika?), Simple Minds ja Oasis nyt ainakin.
Tsekkasin Wikipedioita. Näkyy joku Italian näyttämökoulu (kurssi?) olevan käytynä. Mut pääasia, että näytellyt jo 4-vuotiaana jossain leffassa. Hohdonkin se Dannyä esittänyt lapsinäyttelijä Danny Lloyd kuuli vasta 13-vuotiaana äidiltään, että oli näytellyt aikoinaan kauhuelokuvassa.
> "Mut siis Patsy on kerennyt kokeilla todellakin bändejä intiimisti: Spandau Ballet, joku Donovanin poika (sen kuuluisan Donovanin poika?), Simple Minds ja Oasis nyt ainakin."
Joo, tuollaisille on monia nimityksiä, josta "groupie" tai "helppo" on niitä lievimpiä.