Vaikuttaa tosi humoristiselta tuo touhu, mitä täällä on lukenut ja kuullu. Äijä kävelee seinien läpi ym. hassua. Olen varma, että olis aikamoinen huumoripläjäys mennä kuuntelemaan Koivuniemen herran stand up-showta, varmaan hauskempi kuin vaikka Jope Ruonansuu!
Voiks sinne vaan kävellä sisään, vai miten pääsis noita sekoboltsi juttuja kuunteleen??
Voiks sinne vaan kävellä sisään, vai miten pääsis noita sekoboltsi juttuja kuunteleen??
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei voi liittyä mitenkään. Se on täysin suljettu yhteisö. Kaikki toiminta on salaista. Tietoa saa vain silloin, kun joku lähtee pois kultista ja kertoo, missä mennään sillä hetkellä.
Niin
Onkos tollasnen nyt sitten oikeesti olemassa ja onkos se joku kristillinen järjestö vai muuten vaan maaginen..
mutta ei tuolla nimellä, nimi on keksitty lähinnä ohjelmaa varten. Maitobaari oli lahkon ainoa ulospäin avoin kuvio. (googleta) Muut olivat salaisia taustayhteisöjä. Johtajan nimi on Tapani Koivuniemi. Nimellisesti se on kristillinen, mutta kristillisyys on pahasti päässyt vinoutumaan. Mukana on lahjakkaita, hienoja ihmisiä, joista otetaan kaikki mahdollinen hyöty irti hengellisen näyn varjolla.
Lisää shokeeraavaa tietoa osoitteesta:
http://www.maanantaipiiri.info/keskustelu/index.php
Sivustolta löytyy kultista eronneiden tarinoita ja myöskin kultin "opetuksia" yms. Jos tämä topic katoaa suomi24- sivuilta, niin kyse lienee kultin salailukampanjasta, joka ulottuu näköjään vähän kaikkialle.