Tehtaita ei saa lopettaa!

Noin sanoi hetki sitten suuri kunnioitettu Johtajamme Matti Ensimmäinen Suuri Vanhanen, Radio Puheessa.

Kyllä Matti on viisas mies!
261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

eivät kuitenkaaan tehtaiden ja työpaikkojen hallinnasta mitään ymmärrä.. kerran mr. Kalevi Sorsa Kumppanit rakensi salora kuvaputki tehtaan.. kuin kävi,, sen saattaa arvata... ja kerran helsingin herrat Politikot alkoi rakentamaan helsingin metroa.. ei kulkemisen helpottamiseksi,, vaan korruption järjestämiseksi itselleen.. ja sitä riitti... ei näpit irti businiksista..

Äänestä
  • tuo kuvaputkitehdas on tuttu juttu minulle, kävin noutamassa kuvaputkeen liittyvää know-howta Japanista Hitachin tehtailta vuonna 1977.

    Muuten olen samaa mieltä kanssasi noiden poliitikkojen businestaidoista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matti on Mainio kirjoitti:

Noin sanoi hetki sitten suuri kunnioitettu Johtajamme Matti Ensimmäinen Suuri Vanhanen, Radio Puheessa.

Kyllä Matti on viisas mies!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu