Kääntykää Jumalan puoleen, rukoilkaa. Rukoilkaa omaisten puolesta. Monessa kodissa itketään nyt suuren surun kyyneleitä.
Monessa kodissa itketään
suuri suru
3803
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ihanko totta?!??
Siltikin, luulet että täällä on koteja joissa itketään vielä enemmän:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/africa/3549325.stm
Rukoilkaamme raiskattujen puolesta.
meikäläinen poistuu täältä jotta jää tämä kaunis viesti täältä viimeiseksi mieleen,on muuten niin karmeeta tekstiä täällä.
Varmasti itketään ja kauan. Joilla on vähänkään ihmistapoja ja kykyä kunnioittaa lähimmäistä, meidän velvollisuus olla tukena heille, jotka ovat menettäneet rakkaitaan.
Tämäkin keskustelu alkoi todella fiksusti, mutta jollain oli vaan pakko "vähätellä" omaisten tuskaa tuomalla jokin aiheeseen kuulumaton osoite.
En väitäkään, etteikö Afriikassakin itketä, enkä vähättele sitä, mutta tällä palstalla on tarkoitus ja toive auttaa edes pisaran verran liikenneonnettomuuden uhrien omaisia.
Sydämestäni toivon voimia uhrien omaisille ja läheisille voimaa olla rinnalla. Pikaista paranemista loukkantuneille Mielestäni turmassa ei ole todellakaan syyllisiä, kuten monessa viestissä törkeästi väitetään.
Toivon, että kunniaa loukkaavat viestit poistetaan välittömästi.