Kirkko on mielestäni sellainen kummitusjuna

Joka kerran kiskoille asetettuna jatkaa ja jatkaa vain matkaansa, vaikka kaikki kyydissäolijat ovat jo ammoin kuolleet.
290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

....se on vain sinun mielipiteesi eikä totuus.

Äänestä
  • Mutta pyhäisjäännösten ja relikkien katolilais/luterilaisessa uskontomusossa pelottaa sen hirveä menneisyys.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lintsin Stoke kirjoitti:

Joka kerran kiskoille asetettuna jatkaa ja jatkaa vain matkaansa, vaikka kaikki kyydissäolijat ovat jo ammoin kuolleet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu