Mitä luther opetti Juutalaisista? Ainakin käski poltttaa synagogat?!
Taisi kirjoittaa kirjankin: "Juutalaisista ja heidän valheistaan". Mutta se on SALAISUUS. Eihan luther voi olla missään asiassa väärässä. Meidän iäisyytemme on on hänen varassaan.
luther ja Juutalaiset
7
204
Vastaukset
- tietoa....
Juutalaisia ja juutalaisuutta Luder/Luther vihasi ja se mitä se gootti ei saanut elin aikanaan tehtyä pahaa juutalaisille niin toinen gootti jatkoi, Hitleri!
Jeesuksen juutalaisuus on luterilaisille kauhistus. Siksi Jumalan ja Jeesuksen Nimissä ovat tappaneen ja tapattaneet jopa omia syyttömiä uskovaisia, pikku lapsiakin saatanaa jumalanaan palvellen.
On ilmeistä, että Luder/Lutherin opetus siitä, että naisilla ei ole sielua pitänee heidän kohdallaan paikkansa, sieluttomasta ei voi sielullista syntyä... Heidät pitää "hirttää seitsemän kertaa korkeammalla kuin tavalliset rikolliset" ja heidän uskonnolliset kirjansa on poltettava.
- johtopäätös
Jeesus on juutalainen maallisella olemuksellaan ja tuosta mainitsemastisi opistu selviää mitä sen opin kehittäjä on Jeesuksesta ajatellut - ilmeisesti siitä onnellisena!!!
- kyaykää Enirolta
Pyytäkää enirolta oma palsta, jossa voitte läträtä Lutherin pahuudesta päivät pitkät.
Säästäisitte valtavasti aikaa ja vaivaa!
Lutherista ja luterilaisesta uskosta ette tiedä sen vertaa, että siitä voisi kanssanne keskustella.- joten tukekaa
meitä tietämättömiä tiedon etsinnässämme. Vai toivotattetko vain hyvää matkaa helvettiin?
- lukenut
'Kun luterilaiset loppuvat Saksasta syövät saksalaiset juutalaiset ja turkkilaiset saksanmaalta!'
Natsit olivat katolilaisia! Ja nyt luterilaisten määrä alkaa jo olla vähä saksanmaalla! Luultavasti kun eväät loppuvat v. 2012 niin toteutuu tuo Lutherin profetia! Lähes jokaiselle tuntemalleni nuorelle uskovalle on päivänselvä asia se että Luther vihasi juutalaisia koska nämä tappoivat Jeesuksen. Kyllähän Luther hyvääkin sai aikaan, mutta täytyy muistaa että hänkin oli vain ihminen ja erehtyväinen sellainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk695514Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6183596SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit842959Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no2922788"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –961830Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6601760Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4871453Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re241421Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti141401Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .184973