Tuomarit vaihtoon! Etenkin seksistinen Saikkonen!

saikkonen on yrjö

Huh hoijaa tätä Suomen Talent-karsintaa! Tuomarit päästävät ihmisiä aivan ihme syistä jatkoon. Saikkosen seksistisellä kuolaavalla tuomaroinnilla jatkoon pääsee, jos vaan on hyvännäköinen "pimu", itse taidoista viis! Sitten nämä kaiken maailman pellet, jotka hakevat Talenteiksi ilman mitään kykyä ja oikeaa viihdyttävyyttä - jatkoon vaan! Hieman on erilainen tämä karsintatapa kuin Amerikassa. Siis nämä tuomarit ovat ihan taidottomia, sillä eivät päästä ihmisiä jatkoon TAITOJEN perusteella. Muutama oikeasti taitava sentään on jatkossa. Muut jotain toisen luokan viihdyttäjiä. Ja Saikkoselle potkut koko sarjasta. Sen litkuttelua ei jaksa kukaan fiksu ihminen! Miten tuollainen rääpäle onkin sinne päässyt miestuomariksi! Ei sitä Salkkarinaistakaan kauan jaksa, kun lässyttää esiintyjille kuin joillekin vähä-älyisille! Kauhean seksistinen koko ohjelma. Milloin kuolataan mitäkin ja lapset katsoo tätä "perheohjelmaa"!

4

476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • V***uuntunut

      Hyvä esimerkki eilen se mikkihiiri-ääninen jackson-laulunesittäjä. Aivan hirveää mutta eikun jatkoon...ei voi kuin ihmetellä.

    • elvike

      eikö tuomareilta vaadita mitään käyttäytymistä?? eivät kyllä kovin järjenjättiläisiä ole nämä Talentin tuomarit, suorastaan sivistymättämön kuvan antavat itsestään. Eikö he muista, että eivät ole itse esiintymässä vaan tuomaroimassa. Yleisönä suurin osa teini-ikäisiä tai nuorempia ja tuomarit hyvin seksistisiä kommentteja antavat ja Jaana Saarinen käyttäytyi aivan törkeästi strippaajan kanssa, ei muistanut minkäikäistä yleisöä on. Huonoa käytöstä, huonoa kuvaa. Muuten sitä sarjaa olisi kiva katsoa jos tuomarit olisi fiksumpia ja asiallisempia. Eihän jenkkitalentissakaan käyttäydytä noin huonosti?!

    • .................

      Täysin samaa mieltä! Saikkonen on todella ällöttävä... Vielä naimisissa ja lapsia. Jos oma isäni kuolaisi jokaista naamarajan ylittänyttä naikkosta, niin olisi kyllä entinen isä. Todella epämiellyttävää. Ja tämä saikkonen tosiaan valitsee jatkoon ulkonäön, ei taitojen, perusteella. Ja itsehän tuo balettia tanssiva pimpelipom ei ole kerta kaikkiaan minkään näköinen.

      Samaan aikaan kun saikkonen kuolaa napatanssijoita kieli pitkällä, salkkarinainen lässyttää kilpailijoille kun viimestä päivää, ja tuntuu olevan suhteellisen pihalla kaikesta. Tuomarit ja juontajat kaikinpuolin ihan äärettömän noloja ihmisiä.

      • Vaihtoon....

        Timo Koivusalo tuomaroi edellisessä talenttissa tuttu mm. Suomen paraskuoro ohjelmasta jota juontaa täälähetkellä. Esim tässä on jo yksi parepi vaihtoehto Saikkosen tilalle.

        Niin ja on siinäkin ammattitaitoa kun joku on laulanut ollaan hiljaa ja sitten kuuluu Ei hyvä tai Jatkoon ja kysytään sitten toisen mielipidettä. Yhtään ei osata (tai haluta jota en ymmärrä) kommentoida laulua. Ei se voi olla niin vaikeaa.


        Ei Talennttia sanoivat tuomarit (katso kolmen lahjakkuuden esitykset)
        http://keskustelu.suomi24.fi/node/8571868


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      215
      1459
    2. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1286
    3. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      4
      1108
    4. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      17
      1086
    5. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      9
      938
    6. Minä täällä vaan

      Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛
      Ikävä
      86
      910
    7. Jos haluat jatkaa tutustumista

      Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.
      Ikävä
      61
      862
    8. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      32
      850
    9. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      45
      780
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      37
      778
    Aihe