TOIVO EI SAATA HÄPEÄÄN.

Uskovainen elää uskossa ja siksi toivoo kaiken keskellä. Oli tilanne ympäröivässä maailmassa mikä tahansa, oli se vaikka kaatumaisillaan, uskovainen ei katso maailmaan, vaan katsoo Jeesukseen ja toivoo paljon ja pysyy rauhassa.
1114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

myönnettävä, että joitakin asioita on saanut toivoa kauan ennen, kuin ne ovat toteutuneet. Totisesti oikein toivottu saa täyttymyksen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toivo! kirjoitti:

Uskovainen elää uskossa ja siksi toivoo kaiken keskellä. Oli tilanne ympäröivässä maailmassa mikä tahansa, oli se vaikka kaatumaisillaan, uskovainen ei katso maailmaan, vaan katsoo Jeesukseen ja toivoo paljon ja pysyy rauhassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu