GEORGIAN,,, Tbilisissä kansa osaa MELLAKOIDA !

katselin siellä ollessani kun kansa nousi tyylikkäästi --väärin valtaa pitäviä vastaan--

Se olisi täälläkin viimeistään sellainen singnaali jota vaivikaulaiset kotimaiset politiikon plantut säikähtäisi ja alkaisivat kuuntelemaan kansaa herkin korvin !

tai sitten ei ? ! --- KEKSIKÄÄ ITSE PAREMPIA KEINOJA .. !


Täällä ollaan vain ALISTETTUJA, kuritettuja, kerjuupoikia kirkkoherran eteisessä,,,nöyränä kaikki nielemään ?
11148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Niillä siellä on paljon enemmän pelissä kuin meillä ?

Äänestä
  • ja näkee tämän rauhallisen lintukodon voi vain olla tyytväinen että on SYNTYNYT SUOMESSA ja saanut samalla LOTON PÄÄPOTIN !

    PS: olen nähnyt kaikkea---jopa Helga neidin kylvyssä !

    Äänestä

kävitkö muualla, Georgiassa kuin Tbilisissä?

Äänestä
  • ...jo todisti minulle onnekkuuteni syntymäpaikan suhteen !

    Olin matkalla KRP:n vieraana.

    Normaali työkeikka. !

    sekavasta avauksesta sen verran ,että lukija taitaa olle se sekava ip:n hallussan pitävä "" päiväuniterroristi ""

    Äänestä

  • haluton kertomaan kirjoitti:

    ...jo todisti minulle onnekkuuteni syntymäpaikan suhteen !

    Olin matkalla KRP:n vieraana.

    Normaali työkeikka. !

    sekavasta avauksesta sen verran ,että lukija taitaa olle se sekava ip:n hallussan pitävä "" päiväuniterroristi ""

    "sekavasta avauksesta sen verran ,että lukija taitaa olle se sekava ip:n hallussan pitävä "" päiväuniterroristi "

    Itse olen käynyt kyllä Georgiassa (miksi Gruusia nimi vaihdettiin?) mutta en Tbilisissä vaan Abhaasian alueella. Oli ennen sotia, neukkuaikana oikein miellyttävä maa. Tosin kummastutti, yleinen juoppous jota suurkaupunkien venäläiset eivät uskaltaneet harrastaa, tai joutuivat kansanmiliisin taluteltaviksi. Abhaasiassa niitä ei näkynyt.

    Äänestä

ja paska kansa. georgiassa ei ole mitään nähtävyyksiä. Ihmisetkin ovat mielisairaita!!!!

Äänestä

sekava avaus, ei edes kerro, mikä mellakka oli kyseessä, se Ameriikasta ohjattu ja rahoitettu oranssi, vai tämä viimeinen, jossa jenkkien vasallihallitsijaa sekopäistä sotahullua Saakašviliä on yritetty kaataa?

Se, että täällä alkaa huutelmaan kapinasta, auttaa kyllä pääsemään krp:n listoille ja ip:n saamiseen NSA:n seurantaan :) Kyllä, ne seuraavat myös suomalaisia netinkäyttäjiä aika aktiivisesti.

http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/5426763/28894521

Äänestä
  • sinnpäin, vaikka en Wikin tietoja kovin luotettavina pidäkkään. Jotkut tosin hyviäkin, kirjoittajan tiedoista ja moraalista riippuen.

    Georgian samettivallankumous tai Tšekkoslovakian vuoden 1989 verettömän vallankumouksen tapaan Georgian ruusuvallankumous tai Ruusujen vallankumous on tapahtumasarja, joka sai alkunsa Neuvostoliitosta itsenäistyneen Georgian toisen presidentin, Eduard Ševardnadzen kannattajien vaalipetosepäilyistä 2. marraskuuta 2003 järjestetyissä parlamenttivaaleissa. Epäilemäänsä vaalipetosta vastustavat mielenosoittajat kokoontuivat Tbilisiin ja Ševardnadze luopui 23. marraskuuta 2003 presidentin virasta.

    Neuvostoliiton ulkoministerinä toiminut Ševardnadze tuli presidentiksi ensimmäisen kerran Georgian sisällissodan tuloksena itsenäisyyspresidentti Zviad Gamsakhurdiaa vastustavan ja Venäjän tukeman opposition voitettua sodan.

    Monien muiden IVY-maiden tapaan Georgia pyrki ottamaan etäisyyttä Venäjästä ja lähentymään länttä saavuttaakseen puolueettoman aseman. Ševardnadze lähestyi Yhdysvaltoja sallimalla Yhdysvaltain lähettää sotilasasiantuntijoita Georgiaan auttamaan georgialaisia kansainvälisen terrorin vastaisessa taistelussa. Samalla hän kuitenkin oli valmis myös neuvottelemaan Venäjän Gazpromin kanssa valtiollisen sekayhtiön perustamiseksi Venäjän maakaasutoimituksia varten Georgiaan.

    Georgian pohjoisosassa on kapinallinen ja Venäjään tukeutuva Abhasia, ja Venäjällä on edelleen tuhansien sotilaiden neuvostoajalta peräisin oleva sotilastukikohta Georgiassa, minkä Georgia on toivonut Venäjän lakkauttavan vuoteen 2008 mennessä. Venäjä ei ole kuitenkaan suostunut pyyntöön.

    Ševardnadzen tilalle presidentiksi parlamentin puhemiehen Nino Burdžanadzen toimittua presidentinvaaleihin saakka vt. presidenttinä, tuli lännessä opiskellut ja Yhdysvaltain tukema Mikheil Saakašvili, joka on luvannut lopettaa korruption ja pureutunut hallinnon neuvostoaikaisiin piirteisiin.

    Georgialaiset samettivallankumoukselliset konsultoivat Ukrainan oranssivallankumouksellista opiskelijaliikettä.

    Äänestä

  • ...PELOITE purevan kun oikein näkee vaivaa linkittää kaiken maailma paskaa kyttäys linkkejä Usasta ?

    peiton alla on tilaa,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

    Äänestä

  • kun pitää kaikki linkittää valmiiksi,, eikä silti osaa kuin pelotella itseään ,että pelkää joutuvansa Nasan kameravalvontaan ! he hee

    Äänestä

  • Harald W kirjoitti:

    ...PELOITE purevan kun oikein näkee vaivaa linkittää kaiken maailma paskaa kyttäys linkkejä Usasta ?

    peiton alla on tilaa,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

    vaikutusta tekstiisi?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


karmee kohtalo ? kirjoitti:

katselin siellä ollessani kun kansa nousi tyylikkäästi --väärin valtaa pitäviä vastaan--

Se olisi täälläkin viimeistään sellainen singnaali jota vaivikaulaiset kotimaiset politiikon plantut säikähtäisi ja alkaisivat kuuntelemaan kansaa herkin korvin !

tai sitten ei ? ! --- KEKSIKÄÄ ITSE PAREMPIA KEINOJA .. !


Täällä ollaan vain ALISTETTUJA, kuritettuja, kerjuupoikia kirkkoherran eteisessä,,,nöyränä kaikki nielemään ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu