Ruotsidemokraattien puoluejohtajan julkaisema islamin ja monikulttuurisuuden vastainen artikkeli on herättänyt kiivaan väittelyn Ruotsissa.
Hän kirjoittaa, että islam on suurin ulkomainen uhka Ruotsia kohtaan sitten toisen maailmansodan!!!
Nykypäivän monikulttuurinen valtaeliitti Ruotsissa on täysin sokea islamin vaaroille.
Ruotsissa tehdään eniten raiskauksia Euroopassa ja että muslimimiehet ovat yliedustettuna tilastoissa.
Ruotsiin on asettunut kymmenkunta muslimien terrorijärjestöä?
Ruotsidemokraattien kannatus on noussut mielipidemittauksissa. (tästä syystäkö?)
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1742760
Hän kirjoittaa, että islam on suurin ulkomainen uhka Ruotsia kohtaan sitten toisen maailmansodan!!!
Nykypäivän monikulttuurinen valtaeliitti Ruotsissa on täysin sokea islamin vaaroille.
Ruotsissa tehdään eniten raiskauksia Euroopassa ja että muslimimiehet ovat yliedustettuna tilastoissa.
Ruotsiin on asettunut kymmenkunta muslimien terrorijärjestöä?
Ruotsidemokraattien kannatus on noussut mielipidemittauksissa. (tästä syystäkö?)
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1742760
Vastaukset 21
Vanhimmat
"Ruotsidemokraattina näen sen (islamin) suurimpana ulkomaisena uhkana sitten toisen maailmansodan ja lupaan tehdä kaiken, mitä vain voin muuttaakseni trendin kun menemme ensi vuonna vaaleihin", Åkesson kirjoittaa.
"Islamilla ei ole mitään vastinetta uudelle testamentille eikä mitään yleisinhimillistä rakkauden sanomaa. Nämä erot ovat aiheuttaneet sen, että islam ja muslimimaailma on aktiivisesti hylännyt valistuksen ja humanismin"
Muslimien edustaja Mostofa Kharraki on raivoissaan.
- Tämä on silkkaa vihaa eikä mitään muuta, hän sanoo lehdessä.
http://www.aamulehti.fi/uutiset/ulkomaat/159035.shtml
herätkää!!!
Suomessa.
Se on suurin uhka, vaikka usanisti-reppanat pelkäävät eniten Venäjää. Islam on tullut jäädäkseen.
niin sitä pitää..
Kuuntele itse pirukaan.
Mutta islamhan on rakkaus!
kuolemaan. :=))
Jos ei tilastoja uskalla kommentoida, niin silloin takana elää suuri valheellisuus ja suoranainen hiljainen sota kanataväestöä kohtaan.
Tilastojen tulkitseminen ei ole yksinkertaista. On selvää että joistain maista tulevat muslimit tekevät paljon enemmän rikoksia, kun taas toiset ovat samalla tasolla kuin valtaväestö. Jos kyse on pelkästä islamista niin miksi esim. Venäjältä 1920-luvulla Suomeen tulleet muslimit eivät ole aiheuttaneet ongelmia vaikka moskeijakin on maassa ollut jo yli 80 vuotta. Miksi tuolta arabian maista tulevat muslimit ovat taipuvaisia rikollisuuteen?
Suomen muslimit taisteli muiden rinnalla talvisodassa, ja on muutenkin mukavaa väkeä. Mutta nuo lähivuosina Etelästä tulleet on aivan erilaisia tavoiltaan ja käytökseltään. Mikä ihmeen ero siinä on? Onhan noita islamin suuntauksia useita, shia ja shiite ja mitä niitä muita onkaan. Siitäkö se johtuu, ja kumpi noista on niitä vanhoollisia?
Ne ei tulleet loisimaan, vaan tekivät töitä ja elättivät itsensä ja perheensä.
Venäjältä, siis tataarit.
Taitaa olla ainut porukka joka on sopeutunut Suomeen. Poikkeus vahvistaa säännön.
ei ole ollut mitään harmia, kumma kyllä.
AIVOTON VASEMMISTO...
uhka on Ameriikan Yhdysvallat.
Valtiopäivävaalit?
P.Lipponen junaili niin, että suomalaiset äänestivät EU:n liittymisestä, enen ruotsalaisia. Ruotsi suhtautui EU:n kielteisemmin kuin Suomi. Jos ruotsalaiset olisivät äänestäneet, enen meitä EI, niin suomalaisetkin olisivat äänestäneet Ei. Perkeleen Lipponen on tosi kiero tyyppi.
Islam ei ehkä sinänsä olisi uhka mutta ihmiset tekevät Islamin uskon varjolla paljon pahaa, se näkyy jo naapurissa asti:(
Suomi ei selviä tästä yhtään helpommalla kuin muutkaan maat, päättäjät eivät välitä, se ei ole heidän ongelmansa...
http://personal.inet.fi/palvelu/maahanmuuttouutiset/Maahanmuuttouutiset/Tervetuloa.html
Kuin rikoksesta kiinni jäännyt muslimi, ehkä se on osasyy suomen heräämättömyyteen.