Käytin ensimmäiset 3 vuotta auton ikkunalle laitettavaa parkkikiekkoa niin, että siirsin ”saapumisaika” -viisarin sen mukaan, monenko aikaan uskoin palaavani autolle takaisin. Vasta kaksien parkkisakkojen jälkeen alkoi kirkastua oikea käyttötapa.
-Riitta vaan, täältä, en sanokaan, mistä:) No, hyvä on, suomesta!
-Riitta vaan, täältä, en sanokaan, mistä:) No, hyvä on, suomesta!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tyyne täällä, huomenta. Paljastan sulle paremman vinkin, toiset ei saa ottaa tästä esimerkkiä, tää on Riitalle vaan; Mää pruukaa laittaa mun vanhan maksamattoman sakkolappusen pyyhkijänsulan lenkkuun, luuleevat notta joku jo sakottanu. Toiminu jo 10 vuotta, kantsii kokella.
Paljastan toimineeni samalla tavalla.:) Mutta tuo sakkulappu idea on yliveto.;)
Mulle on käynyt nääs niin, että joku urhea ohikuljija oli poistanut sen lapun auton ikkunasta ja hävittänyt ja kotiin tuli korotettu sakkomaksu.
Paljastan samalla, ett' ne sakot on tullut liian juuri tuon ajan ylittämisestä parkissa ja samalla paljastan, että jos autoon on jäänyt istumaan nuorisoa, olen antanut heille 20 senttisen ja pyytänyt lisäämään sen mittariin, jos lappuliisa tulee paikalla.