Kirjoita Adressi Ulkomaalaislaki asia

Jos olet samaa mieltä.

http://www.adressit.com/ulkomaalaislaki

t. JK
264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ko.adressi on suljettu jo helmikuussa! Ja se paskalaki meni läpi!

Äänestä

Saatiinko Lakiin Kielikoe ruotsinmurretta puhuville? Vain Suomen kielikokeen suorittanus Ansaitsee Suomen Passin yms.... nykyinen tilanne maksaa suomelle miljardeja vuodessa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jutzka kirjoitti:

Jos olet samaa mieltä.

http://www.adressit.com/ulkomaalaislaki

t. JK

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu