buahhahahhaa, sika-anttila sekoitettu lehmään

10191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

mitätön lehtirepale sekoilee. Punikkiaviisin lukijat alkavat olla "kortilla", niin jotain n keksittävä.

Hoh, hoh, hoooo, joihinkin luojalta saaliiseen jääneisiin punikkeihin tällainenkin puree.

Äänestä
  • Vitsi sonnimiehestä
    Kirjoittanut: jalmari / 5.12.07 / klo 08:38
    Sonnimiehen vaimo makasi sängyssä lehteä lukien, sonnimies pyrähti paikalle lammas kainalossa, tämä on se lehmä jota poljen kun en sulta saa, sonnimies sanoi.
    Siihen vaimo, sulla on kyllä lammas kainalossa eikä lehmä.
    Hiljaa sanoi sonnimies, en puhu sulle, puhuin tälle lampaalle.

    Äänestä

Lehmiltä olisi syytä pyytää anteeksi!

Äänestä
  • Tämmöistä juuri voi odottaa demareilta. Ei ole ihme, että kannatus laskee, kun ei pystytä käyttäytymään sivistyneesti. Vain kaikkein tolloimmat jäävät jäljelle ja heitä demarilehti yrittää nuoleskella tällaisilla ala-arvoisilla tempuilla. Keskustan lehtien ei onneksi tarvitse vajota tuollaiselle tasolle, vaan pärjäämme muutenkin. Urpilaistestahan olisi kyllä hyvä vääntää vaikka mitä vitsiä, mutta siihen ei keskusta alennu.

    Äänestä

  • ällötykset vauhdissa kirjoitti:

    Tämmöistä juuri voi odottaa demareilta. Ei ole ihme, että kannatus laskee, kun ei pystytä käyttäytymään sivistyneesti. Vain kaikkein tolloimmat jäävät jäljelle ja heitä demarilehti yrittää nuoleskella tällaisilla ala-arvoisilla tempuilla. Keskustan lehtien ei onneksi tarvitse vajota tuollaiselle tasolle, vaan pärjäämme muutenkin. Urpilaistestahan olisi kyllä hyvä vääntää vaikka mitä vitsiä, mutta siihen ei keskusta alennu.

    http://www.kolumbus.fi/johannesheinonen/kuvat/2008/lihaa.jpg

    Äänestä


  • *9/97 Seppo Roth Savon sanomissa:
    “Maija-Liisa Lindqvist totesi eduskunnassa, että jos homoliitot hyväksytään, niin seuraavaksi joku haluaa elää vaikka sian kanssa.
    Ajatuskulkua ei kannata tyrmätä. Sitä kannattaa viedä pitemmälle. Voisi luulla, että Lindqvistin edustama agraaripuolue kannustaisi sikaliittoja, koska silloin suhteen avuksi voi saada tuotantotukea.”

    Äänestä

Demari lupaa korjata virheen, seuraavassa lehdessä on varmaan lehmän tilalla sian kuva

Äänestä
  • mistä tuo lehmä höpötys sai alkunsa?

    Äänestä

  • sikanautaa? kirjoitti:

    mistä tuo lehmä höpötys sai alkunsa?

    Sinällään harvoin on ihminen noin tarkasti kasvattamiensa eläinten näköinen;-)))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


seonsika kirjoitti:

täysin ymmärrettävä lipsahdus

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1746081

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu