Noudattakaa pastorin esimerkkiä ja polttakaa saatanalliset raamattunne:
http://www.wtkr.com/news/wtkr-pastor-bible-burning,0,7909354.story
http://www.wtkr.com/news/wtkr-pastor-bible-burning,0,7909354.story
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Noudata itse jonkun äijän esimerkkiä, ja polta omat kirjasi. Raamatusta en luovu enkä uskosta, mutta sedät saavat tanssia niissä rovioissaan vaikka päällään, jos sen muutenkin tietävät tekevänsä.
Itse asiassa olen takan sytykkeenä käyttänyt myös Raamatun sivuja, vanha Raamattuni on ikävä kyllä niin pieni, että sanomalehti toimii paremmin. Mutta, jos muuta ei ole, kyllä Raamatullakin toimeen tulee.
No lämmittääkö se edes? Entäs sitten kun kirja loppuu? Menetkä ostamaan uuden vai luetko sen Netiin kautta?
Noin voi tehdä, mutta Jumalan Sana ei koskaan häviä. Paperille tai jollekin elektroniselle tallenteelle voidaan tallentaa tätä Sanaa väliaikaisesti. Itsekin hävitän kuluneen, likaisen irtolehtipainokseni mieleuiten polttamalla. En jätä Pyhään Sanaa kuljeksimaan rójujen joukkoon hylkytavarana. Ostan uuden, siistin kirjan entisen tilalle.
Tuo raivo ja hävitys on vain yhden ihmisen teko. Ei tee yhtään tyhjäksi Jumalan Sanaa ja totuutta.
Jos poltatte Raamattunne, ei iankaikkisuutenne sen myötä muuksi muutu! Ole joskus Jumlalan Kaikkivaltiaan tuomioistuimen edessä!
Tämä on jotakin jota olen todella harkinnut jo ainoastaan psykologisena kokeiluna. Jo ajatus siitä minkälaisen vastaanoton tämä saisi aikaan on jotakin joka huvittaa minua varsin suuresti. Minulla ei kuitenkaan tällä hetkellä ole mitään aparaattia jolla voisin tämän kuvata. Videokuva on lähestulkoon välttämätön, jo sen takia että kuka tahansa voi väittää tehneensä jotakin, mutta myös lisäämään dramaattisuutta.
>>> Noudattakaa pastorin esimerkkiä ja polttakaa saatanalliset raamattunne:
Kukaan ei siis tajunnut sitä jujua, että tuossa jutussa pastori ei suinkaan käskenyt polttamaan
kaikkia raamattuja. Vaan että hänestä pitäisi polttaa kaikki muut raamatut paitsi vuoden 1611
Kuningas Jaakon raamatut eli myös King Jamesin raamatuksi kutsutut versiot, joita hän pitää
ainoana oikeana käännöksenä. Ne kaikki muut kun ovat vääriä ja virheellisiä ja saatanallisia.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kuningas_Jaakon_Raamattu
käännöksiä! Kuka jaksaa teidän viisastelunhaluanne tyydyttää jatkuvasti! Oletko lukenut Raamattusi, että tiedät mistä puhut!?
Kukaan ei tajunnutjujua?!! Yäk!
Suomessa on paras käänös 1933 ja 1938 kääännös sillä pärjää!!! 19992 käännös on teknokraattien kieltä!
Molemmat maitsemasi käännökset ovat vääriä ja saatanallisia ja ne pitäisi polttaa.
King Jamesin vuoden 1611 englanninkielinen on ainoa pyhä ja oikea.
ja uskoni säilyttänyt! Tiemällä tiedän, että perin taivaan! Asia ei hetkauta minua millään tavalla. Uskon kyllä, ett mainittu engl. käännös on hyvä ja sitä monesti siterataan seurakunnissamme.
Väität että olet pärjännyt hyvin, vaikka et osaa edes kirjoittaa, vaan tuherrat jotain
etäisesti suomen kaunista kieltä muistuttavaa säälittävän surkeaa mongerrusta.
Hienostipa tosiaan pärjäilet. Jäikö ressukalta kaikki koulut kesken ja käymättä,
vai miksi et osaa edes kirjoittaa, ajattelusta nyt puhumattakaan.
Lisäksi valitat meidän jatkuvista viisasteluistamme, mutta kuka hemmetti sinua
on tänne pyytänyt tai käskenyt niitä lukemaan? On aivan turha marista lapsellisesti,
jos itse työntää päänsä paikkaan jonne se ei kuulu ja sitten tuleekin pipi, voi voi.
Sinä olet henkisesti ja sivistyksellisesti noin 6-vuotiaan lapsen tasolla ja pahin
helvetti minkä minä kykenen edes kuvittelemaan, olisi joutua viettämään loputon
iäisyys sinun ja muiden kaltaistesi pyhää vihaa levittävien debiilien seurassa.
Eikö olisi ikävämpi viettää iäisyytesi tuon tyypin kanssa pienessä sammiossa, josta istuisitte aina yhdessä poki poskea vasten?
Enkä. Millekäs minä sitten nauraisin?