Kourallinen, tosiaankin vain muutama ihminen eri nikeillä toraa palstalla. Hyvä niin! Eivätpä lahkojen hurlumheit pääse suuren yleisön häiriöksi.
Tämä on hyvä palsta
4+5+1=10
45515
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 45
Vanhimmat
Palstan totuuden torvi paljasti sen suuren salaisuuden, että Ilmestyskirjan pedon selässä olevat nimet on uskonlahkojen nimiä.
Ei ihme, että niin moni on hänen kimpussaan palstalla
TeuvoSunin viestien takana on pahuuden lähteet.
Ja kun tuet TS,n sanomaa, löydät itsesi tulen edestä, joka nielee kaiken pahuuden.
Ok hörhöt! Löylyä lissää! =))
Elämänpyöräsi on syttynyt tuleen ja syökset valheita kidastasi jatkuvasti.
sillä totesivathan kaukaiset esi-isäsikin myös Jeesuksen toimineen Paholaisen päämiehenä.
Hyvä ja harvalevikkeinen palsta sinullekin.
kuin ennalta ilmoitettu on: "Vain harvat löytävät sen."
Aivan oikein ja pelkästään hyvä asia. Harvat joutuvat sinunkin sekoilujasi lukemaan ja itse saat tarvitsemaasi toimintaa purkaaksesi henkisiä patoutumiasi. Tää on hyvä palsta!
vaikka et itsekkään ymmärtänyt, mitä kirjoiti.
Sillä totuuden kapealla tiellä tulee Kristuksen Henki kaikki valittunsa vapauttamaan epäuskon aikaisista sekoiluista, kun pudistaa heidät vapaaksikaikista henkisistä patoutumista, joita Saatanan eri porttoseurakunnat ovat heille aiheutaneet.
Tää on hyvä palsta, koska Kristus minut tänne yli neljä vuotta sitten lähetti sanoen: "Kokeile, mitä täällä saa aikaan totuus."
Terapia toimii. Jatka vain samaan malliin ja pysy kanavalla. Näin jätät suuren yleisön rauhaan ja olet itse tyytyväinen kun luulet tekeväsi täällä suuria tekoja. Tämä koskee muita hurskastelijoitakin.
Totuuden terapia, jonka ilmoitit toivan, tekee tehtävänsä loppuun sinunkin kohdallasi.
Totuuden Henki ei ole luulohenki.
Hyvä. Oikein menee. Pysyt edelleen kanavalla. Poissa sieltä missä TOTUUTTA julistetaan.
missä sinä käyt "totuuttasi" kuuntelemassa, niin tiedän pysyä sieltäkin poissa, jos minut täälätä pois ajetaan.
Ei sinua täältä pois ajeta. Ole huoletta. Tämä on hyvä palsta juuri kaltaisillesi. Pysykää kaikki kanavalla niin oikeat TOTUUDEN palstat saavat toimia ilman eksytystä.
- - -
Tarkoitat ilmeisesti niitä uskonlahkojen suljettuja keskustelufoorumeita, joihin on asiaa vain jäsenillä ja samalla tavalla ajattelevilla ja kutsut niitä totuuden tuojiksi, vaikka ne pysyttelevät salaseuroina.
Jeesuskin liikkui vapaasta kaikkien ihmisten nähtävänä omalla nimellään ja kulki tavallisten ihmisten joukossa, ei missään salaseuroissa.
Uskon paremminkin, että Jeesus tulisi tänne puhumaan, eikä menisi ollenkaan noihin sinun tarkoittamiisi salaseurhoihin.
näille väärämielisille sitä kiellettyä hedelmää, josta porttopapit ovat pystyneet heiltä piilossa pitämään.
Siksi he käyvät täällä aidan takana maiskuttelemassa makeampaa hedelmää.
Helluntaipalstallakin näyttää saatana alkavan mellastaa. Kyllä se joka paikkaan ennättääkin, kiirettä pitää.
Se vasta virusten herra.
sillä siellähän Saatana on omassa kodissaan.
Tämä on palsta uskonnosta sekaisin menneille. Johtajana miniatyyrilahkon tziisus.
ettei totuutta ole tämän enempää tarjolla, kun edellinen sekaisin mennyt tapettiin lähes 2000 vuotta sitten:
"Älköön vain kukaan pettäkö itseään. Jos joku teistä on olevinaan viisas tässä maailmassa, hänestä täytyy ensin tulla hullu, jotta hänestä tulisi viisas."
Palstan ovat vallanneet uskonnollista fraseologiaa hyväksikäyttävät erinimiset feikit (monet heistä polypersoonia). Tendenssinsä on uskontoon vakavasti/tieteellisesti/henkilökohtaisesti suhtautuvien eksyttäminen ja ärsyttäminen ja normaalin, ihmismäisen keskustelun torppaaminen. Nauttivat vissiin tykönään.
Ai vertaat itseäsi Jeesukseen? Mene jo hoitoon sinne missä muutkin "jeesukset" ovat. Ne on paikkoja,missä ovia ei saa auki kuin henkilökunta.
jo useamman kerran yritettyn toimittaa, mutta ovia ei ole aukaistu, koska:
"Eivät terveet tarvitse parantajaa, vaan sairaat."
Apostolinkyydillä tietysti. Täällä Suomessa kykysi menevät ikäänkuin hukkaan. Voisit viipyä oikein kauan ja käydä ihan kaikissa maissa julistamassa.
pahuuden voimat ja henkivallat; ne saavat sinun kirjoittamaan tuollaisia tekstejä
Vain Jumala on hyvä.
ja sanomisen määrää sellainen Henki, josta sinä voit vain haaveilla:
"Menet, minne minä sinut lähetän, ja puhut kaikki, mitä minä käsken sinun puhua."
Valituista nyt ei vain Paha saa otetta.
On siinä se ero valitun ja kaltaisesi väärämielisen kohdalla.
Vain Jumala on hyvä.
Tulee halvemmaksi ola avohoidossa vaikka tällä palstalla.
sillä sitähän Saatanalla on ylenmäärin, sillä ei ilman rahaa yksikään piispa omistaisi tuomiokirkkoaan, kirkkoherra kirkkoaan eikä pappi rukoushuonettaan.
Yhä hullummaksi käy näköjään homma, mitä pitemmälle ilta ehtii. =))
Kyllä pitää olla kahjoa porukkaa!
Palsta toimii. Hihhulihöröt ei ole rähjäämässä kaduilla.
niin, etkä sinä liioin.
Et arvannut. Kävin tänäänkin häiriköimässä kaupungilla. Päästin suhupierun bussissa.
ooot ihan ruuraiveetahitaaheidaa,...
ja vielä niin hitoooon oikeelle ruuvattu,...
että ihan oksettaaaaaaaa,,,....ääääähhhh
Heja Saksa heja Saksa ja LUTHER LUTHER LUTHER JA JA JA JA LUTHER JA LUTHER JA JA JA JA JA JA JA
uusi laulu
On tää vaan hyvä palsta! Näkyy illan aikana taas niiiin moni (todellisuudessa vain muutama, mutta monella nikillä) saanut purkaa sairaita tuntojaan! =)))
Hyvä palsta! Muutama kaikista peräti 5 -7 keskustelijasta paikalla eilenkin. Lähdenkin tästä kaupungille.
Hyvä palsta! Aikamoista paranemista on tapahtunut viime päivinä psyyken puolella. Pahimmat sairastelijat ovat hissukseen, mutta tauti saattaa uusia.
Hyvä palsta vaikka näkyy välillä taas muutamat sekoavan. Jotain sopimatontako lie syöty kun harhat on taas palailleet??=))
Hyvä palsta missä voivat purkaa liikoja höyryjä päästään!
Hyvä avohoitopalsta!
oha meitä täs ainaki kaks kahjoo peeloa kaaloo