Suomalaismiehellä jolle tuomittiin

457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

raiskarit lähettää samaan vankilaan.

Äänestä
  • munat veks.

    Äänestä

Mies saatetaan luovuttaa kärsimään tuomiotaan Suomeen.

Äänestä
  • mahdollisesti kun on ensin kärsinyt osan tuomiosta siellä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


brasseissa kirjoitti:

18 vuoden kakku tulee olemaan takuulla mukavaa. http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=1749241

http://www.demotix.com/news/overcrowding-prison-system-brazil

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu