Rahajärjestelmä kaatuu!

Se on hyvä että rahajärjestelmä on kaatumassa, saadaan alkaa rakentaan uutta yhteiskuntaa joka on paljon parempi. ;)
6181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nyt kannattaa ottaa velkaa, kun ei tartte maksaa takas. Jipii

Äänestä
  • VELKAKIRJAT TÄYTEEN YKKÖSIÄ JA NOLLIA.

    Ei ole takasinmaksua tulossa.

    Äänestä

Lisää näitä aloituksia, nyt on juhlan paikka. :)

Äänestä

tulee tasaisin väliajoin aina taantuman iskiessä.

Samaa luuserien ulinaa kuuli 90-luvun alussa ja 2000-luvun vaihteessa.

Ja kohta on taas helvetinmoinen ralli päällä siitä huolimatta...

Äänestä

on mennyt väittämään?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Its ending!!!!! kirjoitti:

Se on hyvä että rahajärjestelmä on kaatumassa, saadaan alkaa rakentaan uutta yhteiskuntaa joka on paljon parempi. ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu