Terveydenhoitajien PÄÄLUOTTAMUSMIES väittää, etteivät lääkärit pesisi käsiään.
Ainakaan MEDONEN MIESlääkärit - eivätkä kaikki naisetkaan - PESE KÄSIÄÄN, vaikka tutkisivat potilaan untiimipaikkoja. No onhan tähystyksissä hanskat käsissä, mutta vatsan jne. papaloinnin jälkeen esim. SUOMEN SUURIMMASSA terveyskeskuspäivystyksessä PEIJAKSESSA nämä lääkärit eivät handudaan pese.
Eli ei välitetä hygieniasäännöistä. Ei ihme, että sairaalabakteerit leviävät potilaasta toiseen PESEMÄTTÖMIEN LÄÄKÄRIN käsien välityksellä !!!
Ainakaan MEDONEN MIESlääkärit - eivätkä kaikki naisetkaan - PESE KÄSIÄÄN, vaikka tutkisivat potilaan untiimipaikkoja. No onhan tähystyksissä hanskat käsissä, mutta vatsan jne. papaloinnin jälkeen esim. SUOMEN SUURIMMASSA terveyskeskuspäivystyksessä PEIJAKSESSA nämä lääkärit eivät handudaan pese.
Eli ei välitetä hygieniasäännöistä. Ei ihme, että sairaalabakteerit leviävät potilaasta toiseen PESEMÄTTÖMIEN LÄÄKÄRIN käsien välityksellä !!!
Vastaukset 16
Vanhimmat
rokotettavaksi;)
SUOMESSA hoitohenkilökunnalla on oikeus rokottaa toisin kuin monessa muussa maassa. Ainakin Kreikassa on laki, jonka mukaan VAIN LÄÄKÄRI saa rokottaa... HOITAJAT eivät saa siis pistää edes VITAMIINIPIIKKIÄ. KAIKKI tapahtduttava LÄÄRÄKIN TOIMESTA!!!
Sulla on ääliö nimimerkki
t: kauhistunut ja...
aw on ääliömäisen hyvä.
Peijaksessa juuri 2 päivää sitten ja vastaanotto hoitsu tarkasti keuhkot ja otti tulehdusarvot..tytöllä epäiltiin sikainfluenssaa..
Hän ei hommat tehtyään muuten pessyt käsiään vaan paineli takaisin luukun taakse, en huomannut mitään silloijn mutta kun nyt sanoin niin aloin miettiä ettei todellakkaan pessyt käsiään.
Minäkin palloilin karanteeni alueella sikainfluenssapotilaiden seassa terveenä ja ihmettelin miksi kaikilla on suojaimet suun edessä ja vasta kun kysyin hoitsu sanoi että tule pois sieltä:)
Omituisinta on se että ensin annetaan ihmisten palloilla jonotusnumeroiden kanssa pitkin popikin ja sitten tullaan kyselemään vasta oletko terve vai sairas:P
No, ei ihme että sika leviää.
ja miten toimii naisten hallinnoima terveyssysteemi suomessa?
Epäonnisumisistaan ainakin. Hyvin pesevätkin, jopa kaveri pestään.
eivät tosiaan pese!!! Kun voi olla, ettei sama lääkäri tule enää päivystämään tämmönen lääkäri EI TUNNE VASTUUTAAN...
pääsevät pälkähästä vaikka minkälainen eTAHALLINEN "hoitovirhe" olisi kyseessä... Eikös se olis siloin sama vaikka lääkäriks ottais KADULTA jonkun, jolla ei minkään laista terveydenhuollon koulutusta olisi. Kun ei kerta joudu vastuuseen, vaikka TAHALLAAN hoitaa väärin.
Eli kaikki Suomen yli 200 000 työtöntä lääkärinhommiin. LOPPUTULOS varmaan sama kuin PEIJAKSEN tk-PÄIVYSTYKSESSÄ!!
kun TAHALLISTEN hoitovirheitten vuoksi potilas kuolee, ruumis pestään. Ja lääkäri jatkaa LAILLISTA TAPPAMISTA ilman seuraamuksia.
kun uskaltaa viedä lapsensa Peijakseen. Veljeni jäi sille tielleen, terve ja työssä käyvä mies. No tästä on jo aikaa, mutta kuitenkin, en sinne mene.
nyt tulee tehdä lukijoille selväksi eräs juttu: PEIJAS on 2 eri yksikköä. Siis kaikki suomalaiset eivät tiedä.
Sairaala (HUS) on ihan keskivertosairaala suomalaisittain, mutta
VANTAAN KAUPUNGIN TERVEYSKESKUSPÄIVYSTYS (eli n. 250000 ihmisen Etelä-Tuusula, osa Sipoota ja Kerava vantaalaisten lisäksi) on keskitetty tuohon. POTILASKOHTELU ALA-ARVOISTA.
Joka neljännelle sanotaan, että ON JUOPPO, sillä tri "Meglelin" (=nyk. MedOnen ylil) mukaan 24% päivystykseen tulevista on... Eli on huono tuuri jos jalkasi on poikki ja satut olemaan seuraava 4. potilas. JALKA JÄTETÄÄN HOITAMATTA. Potilastietoihin (epikriisi) KIRJATAAN jos minkin laista p:tä, millä ei ole mitään tekemistä totuuden kanssa. PÄIVYSTYKSEEN tuleva 12 lapsen lestadiolaisäitikin on JUOPPO HUORA (vaikkein olis koskaan alkoholia maistanutkaan). MITÄS TULI sillä vuoronumerolla.
Näin toimii PEIJAS, jottei "tri Mengelin" logiikka menis "sekaisin"... Sen se teettää kun PROLETAARIN alkoholistiperheen pojasta tulee lekuri. Kun ei muualle päässyt niin Tampereelle pääsi ja sen jälkeen (kun muulle alalle ei päässyt) erikoistui "ALKOHOLISAIRAUKSIIN" .... Ja siellä sai sen käsityksen, että KAIKKI POTILAAT OVAT JUOPPOJA. Eli kaatavat VIINAA KURKKUUNSA TAUKOAMATTA, riippumatta siitä vaikka sinne tullut potilas ei käyttäisi alkoholia lainkaan tai alkoholinkäyttö olisi vähäistä (muutama annos viikossa = 12 cl mietoa viiniä)....
tapahtuneen jälkeen. Juuri noin se varmaan kävi. :-(
potilashan on vain KÄYTTÖTAVARAA lääkäreille.. Mitäs sitte vaikka potilas sais SAIRAALAbakteerin tai influenssan. Koskaan EI JOUDU VASTAAMAAN. Ei kukaan (esimies tai sairaalan johtaja) kysele sitä PESEEKÖ KÄSIÄÄN.
Olen tehnyt audiovisuaalisen tutkimuksen. Mennyt peijakseen "potilaaksi" ENSIAPUUN siis. Olen kysellyt ulos lääkärin huoneesta tulleilta potilailta "PESIKÖ LÄÄKÄRI KÄTENSÄ TUTKITTUAAN".... Eivät kuulemma USEIMMAT PESE. Eli SAMAT LÄÄKÄRIT jättävät kätensä pesemättä.
Nimet tiedossa. Joten MedOne ..... Teiltä löytyy todellä välinpitämättömiä lääkäreitä !!!
Oli suuren yliopistosairaalan lääkäri, enkä koskaan nähnyt hänen pesevän käsiään, kun tuli luokseni,syömään ja vaikkapa sitä muutakin. Ihmettelin hiljaa asiaa. Eli ei ne pese, täytyy tulla käsky ja määräys ylhäältäpäin, jos sittenkään.
ole sikaflunssa. he ennalta ehkäisevät sitä