Palautuksen ehtoja

Tiedän että Oulun eteläpuolella on Ruukki niminen paikkakunta. Onko siellä joku vaippatehdas? Miksi tehtaankatulaiset aina kirjoittelevat Ruukin vaipoista? Onko venäläisillä omistusta Ruukki oy:stä?
3156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tehtaankatulaiset puhuvat Ruukin vaipoista siksi, että heillä itsellään on käytössä vain venäläisiä kestovaippoja, joita he eivät pysty millään pesemään puhtaiksi. Muutaman kerran he ovat laittaneet pesukoneeseen tupla-annoksen venäläistä pesupulveria, mutta siitä on poikinut paljon sivuvaikutuksia.

Pesuainejäämät ovat aiheuttaneet Tehtaankadun päivystäjille niin pahoja peräpukamia, että normaalista elämisestä ei ole tullut enää mitään. Juuri pahojen peräpukamien vuoksi päivystäjät puhuvatkin niin ihailevaan sävyyn Ruukin kertakäyttövaipoista.

Äänestä
  • Sinä olet käsittänyt tuon antifasistien ja Ruukki-Groupin rakkaussuhteen täysin väärin. Kuten me kaikki tiedämme, niin Ruukki-Group on sahannut Kostromassa hyvälaatuista lautaa jo toista vuotta. Sellukombinaatti avattiin 2009 keväällä ja arvio vuositasolla tuotannosta on 1250 tonnia.(Arvio paperitehtaan valmistumisesta on 2010 syksyllä) Ainoa nykyisellään avoinna oleva (Dosentti(Toistaiseksi) Sami Bätmanin mukaan) seikka on se, että valitaanko ykkösvientisatamaksi Vasilinsaarella 2035 avautuva satama vai vai Ust-Luga(Tunnetaan myös Laukaanlahden nimellä) joka aloittaa toimintansa 2048.

    Äänestä

  • Niin, että nyt sitten peräpukamia eikä enää kusipaskaa karjalaisittain?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Karjala takaisin! kirjoitti:

Tiedän että Oulun eteläpuolella on Ruukki niminen paikkakunta. Onko siellä joku vaippatehdas? Miksi tehtaankatulaiset aina kirjoittelevat Ruukin vaipoista? Onko venäläisillä omistusta Ruukki oy:stä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu