Sikaflunssan on kerrottu aiheuttavan myös psyykkisiä oireita, kuten paniikkihäiriötä ja hypokondriaa.
Myös agressiivinen käyttäytyminen väkijoukoissa sekä fobioiden aiheuttamat paranoidispsykoottiset ajatukset laukaisee helposti H1N1 virus.
Myös agressiivinen käyttäytyminen väkijoukoissa sekä fobioiden aiheuttamat paranoidispsykoottiset ajatukset laukaisee helposti H1N1 virus.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ehkä pahin noiden oireiden aiheuttaja onkin pelko ( media ) joka saa kansalaiset panikoimaan ja käyttäytymään agressiivisesti niissä rokotusjonoissa ?
Sikaflunssa voi hyödyttää muutakin bisnestä kuin lääketeollisuutta .
Osta nyt se mistä olet haaveillut , huomenna voi olla jo myöhäistä .
noita oireita kantajassaan vai niissä, jotka eivät suostu ottamaan rokotetta?
Nyt täytyy lähteä kauppaan ostamaan maitoa, kahvia, dominokeksejä ja chilipähkinöitä ja sitten menen kotiin katsomaan erinomaiseksi olettamaani vuokra-DVD:tä.
sairastuvat oheistauteihin helpommin :)
sitä kutsutaan "lääkärikirjailmiöksi". Luettuasi lääkärikirjasta 1/3, sairastat jo useita aiemmin sinulle tuntemattomia sairauksia nykyoireittesi perusteella. 2/3-kohdassa olet vakuuttunut pikaisesta menehtymisestäsi ja loppuun päästyäsi siivoat huoneesi, maksat velkasi, kirjoitat viestin perikunnallesi ja jatkat Aurajoen rantaan hypätäksesi samean virran vietäväksi ennen kuin tilasi muuttuu toivottomaksi.
Aurajoki on kuitenkin jäässä, joten päädyt seuraamaan THL:n ohjeita elinaikasi pitkittämiseksi.
että sikainfluenssarokotteen vastustaja joutui käymään vastaanotolla ja tapasi siellä hoitajan, joka osoittautui hänen lapsuudenystäväkseen. Pari ihastui toisiinsa ja vain viikkoa myöhemmin pari ilmoitti kihlautumisestaan. Kaiken lisäksi hoitajan isä, eli sikainfluenssarokotteen vastustajan tuleva appiukko on erään menestyvän konsernin johtaja, joka palkkasi tulevan vävynsä korkeasti arvostettuun virkaan korkeasti arvostetussa ja pörssissä noteeratussa monikansallisessa yrityksessä.
Nykyisin sikainfluenssarokotteen vastustaja elää tulevan vaimonsa kanssa Nurmijärvellä, melko lähellä Matti Vanhasen suunnittelemaa, tuppeensahattua taloa, ja aina he hymyilevät.
Ei ole enää tietoa sikainfluenssarokotteen vastustajan aiemmasta hapsuttavasta tukasta, lökäpöksyistä tai mustista kynnenalusista: hänellä on nykyisin varaa uuteen gilletteen päivittäin volvo v70:n hiilidioksidiverosta puhumattakaan.
Jos sikainfluenssarokotteen vastustaja ei olisi vastustanut sikainfluenssarokotetta, hän olisi aiemmin kotipaikkakunnallaan jonottanut rokotetta ja saanut sen, eikä olisi siten tavannut rikkaan pörssissänoteeratun konsernin johtajan tytärtä ollessaan renttuilumatkalla sisarensa luona Pohjois-Suomessa. Tällöin saatuaan omituisia tuntemuksia, sikainfluenssarokotteen vastustaja hakeutui vastaanotolle paikalliseen terveyskeskukseen, jossa ensinäkemältä oletettiin sikainfluenssarokotteen vastustajan olevan jälleen tuleva uhri toiveikkaasti edenneelle epidemialle.
Puhjennut rakkaus kuitenkin totesi sikainfluenssarokotteen vastustajan kärsivän paranoidispsykoottisista ajatuksista ihmisjoukossa, joka suhteen syvenemisen myötä puhkesi kukkaan ylettömänä iloisuutena, elämänmyönteisyytenä sekä tiimityöhön vetäytyvänä dynaamisuutena.
Kaikesta huolimatta, hän yhä vastustaa sikainfluenssarokotetta, vaikka sen aiheuttama lietsonta aikanaan johtikin hänet kansakunnan kultaisille kukkuloille.
että porvareiden jatkuva porsastelu synnytti sikainfluenssa epidemian ja kannatus nousee, kun jokainen sairastunut voi löytää itsestään osan porvarisikailusta..heh
Vain Suomessa.