paljonko se Suomi24:n mielestä on?
19+16 ei ole 35
+-0
13138
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
uusavuton kyselee sama asiaa väärällä palstalla, ylläpito selitti tuon laskutehtävä-asian keihityideat palstoilla jo reilu kuukausi sitten, lue sieltä ja kysele siellä.
eikä vieläkään korjattu. tyypillistä s24:lle..
eihän tolle pitäis olla mitään vaihtoehtosta selitystä. luulin että jo pytagoras olis selittäny ton laskun aikoinaan. Mä en jaksa enää mitää ku aina kaikki jutut muuttuu eikä mihkää voi luattaa.
tämä kai on suunniteltu ja optimoitu Ruotsin malliin Explorerille, suomalaiset taas käyttää suhteessa eniten Firefoxia. Toisaalta Passagenissa (Eniron suomi24:n ruotsalaisversio) on aiemmin kyllä pärjännyt Firefoxillakin...
http://www.passagen.se/
silloin oli kysymyksessä 13 11, älä sotke asioita!
ja menin sotkemaan :) No joka tapauksessa jokseenkin tyhmä ja turha avaus ja vielä väärällä palstalla.
PASKA24
Eikä 13 9 ole 22.
Miten suoli24 voi saada robotin tulkitsemaan väärin tuloksen?
Myös seuravaalle sivulle klikattaessa aukeaa jokin koodaussivu tms. Ei ole pojilla homma oikein hanskassa.
Onneksi tällä sivustolla ei ole paskankaan väliä, aukeaako vai ei.
Juuh, 13 10 ei tosiaan ole 23. Kokeillaan sitten jotain muuta. ;-))) 5 6. Saas nähdä, onko 11? Jos en lisää, niin on. =)
Toisin kuin ihminen, tietokone ei periaatteessa koskaan tee yheenlaskuvirheitä... Kyse on jostain muusta bugista.. esim. yhteenlaskutehtävä saattaa päivittyä, mutta itse tehtävän esitys kuvana ei silti päivity. Klikkaappa aina tuota yhteenlaskukysymystä, niin se päivittyy..
Onko tarkoitus rajoittaa viestien määrää, vai mikä mättää?
Näitä väärintulkintoja tulee nyt solkenaan. Tehkää jotain.
että suomalaiset olisivat hiljalleen saavuttaneet amerikkalaisen tason. Jos sanomme heille, ettei 2 5 ole 7, he ensin ihmettelevät ja tarkistavat. Sitten alkavat uskoa kun ongelma toistuu jatkuvasti. Vähitellen kansalaiset alkavat hyväksyä osaamattomuutensa ja kysellä apua ja ohjausta meiltä toimihenkilöiltä ja valtiolta.
Lopuksi voimme sanoa ihmisille mitä vain ja he hyväksyvät ja uskovat sen. Esim niin, että opettajat ja vanhemmat eivät ole auktoriteetteja;he ovat ystäviä, tai että on suomalaisten yhteinen etu luovuttaa suvereniteetti ylempien toimielinten haltuun.
Ongelmaa ei siksi voida ratkaista, kun se ei oikeastaan ole ongelma, vaan ohjelma. Tämän ohjelman avulla sopeutamme, kasvatamme ja rohkaisemme kuuliaisuuteen sekä ehdottomaan asiainjärjestelmän kyseenalaistamattomuuteen.
noi valitukset pitää viedä Kehitysideat palstoille, sitä ne seuraa.
ettei juurikaan seuraa. Siivoilis enemmän jos seuraisi.