Liikaako muka, ei edes tarpeeksi

Kohta ruoka pilataan kokonaan poistamalla kaikki hyvä.

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/STM Liikaa rasvaa ja suolaa työpaikkaruokaloiden muonissa/1135250656505

Heinät on hevosia varten!
398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olemme siirtymässä pelkästään lisäaine pitoisiin ja keinotekoisiin aromivahvisteisiin ruokiin, jotka ovat terveellistä puppua.

Äänestä

Lainaus linkistä:
>>Työryhmä ehdottaa, että julkiset ruokapalvelut avattaisiin myös työttömille ja muille työelämän ulkopuolella oleville.>>

Itse pitkäaikaistyöttömän ehkä yhden euron olisin maksamaan todella monipuolisesta ja runsaasta ateriasta.

Tarkkan kotikokki saa ihmeen paljon energiatehokasta ruokaa aikaan eurolla. Kokkailun salaisuutena: vehnäjauho ja voi sekä sokeri!

Äänestä
  • vain veteen tehtynä.

    On se maito kallista!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


makunystyrä kirjoitti:

Kohta ruoka pilataan kokonaan poistamalla kaikki hyvä.

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/STM Liikaa rasvaa ja suolaa työpaikkaruokaloiden muonissa/1135250656505

Heinät on hevosia varten!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu