naisesta joka vonkaa ja vokottelee ukkomiestä ja ukkomies siinä sivussa häärää vaimon ja lasten selän takana?
Antaa ns. hoitojen ymmärtää mutta ei ymmärrä antaa eli pyörittelee hoitoa siinä mielessä ja elättelee hoidon joskus saavan hänet itselleen?
Antaa ns. hoitojen ymmärtää mutta ei ymmärrä antaa eli pyörittelee hoitoa siinä mielessä ja elättelee hoidon joskus saavan hänet itselleen?
Vastaukset 48
Vanhimmat
nainen on tyhmä ja mies on sika.
mitä miehen mielessä pyörii ja miksi tekee näin?
Miksi nämä hoidot elättelee että saisivat joskus tämän ukkomiehen?
ukkomiehellä kuuluu olla kymppi.;)
tarkoittaa?
Kun on paineet palleissa!
tervettä kättä.
::::::::::::::::::::::::
ehtii palstalle. Sillä on aina mielipide asiaan kuin asiaan, kuulu se sitten hänelle tai ei. Tämä asia vois pikkusen kuuluakin.
sanoa omat mielipiteemme.
mulle kuuluu? En mä täällä ketään vokottele, ukot itse vokottelee minua.;)
Ikävä sanoa, mutta on naisia, jotka joutuvat vokottelemaan saadakseen huomiota ja sitten on naisia, jotka saavat huomiota vaikkei haluaisikaan.
Kyllä täällä ihan turvallisesti ollaan omissa kodeissamme koneitten takana.;D
ellet halua riidella vuorostas. Minä niistä enää perusta.:))
Mukavaa perjantaita...
asenne mikä ratkaisee.....
Kotka ei perusta nikittömistä: ))))))))))))))))))
..onko tämä sitä huuhaata vaikuuluuko tämä ihmissuhdepalsalle maailmassa moni asia ketuttaa mutta tulee huuhaalle pahaa maailmaa pakoon..ai se on jo tääläkin kääkkss
nushiin niin tästä on tullut myös leivonta ja vaikka mikä palsta?
Tämä on tätä elävää elämää mitä täällä näkyy muutenkin. :)
kalasatamassa kuuluu olla vaimo oottamassa.;)
että potkut munille sellaiselle miehelle.;)
Mä en vapaana ihmisenä edes katselisi miestä, joka ei ymmärrä antaa.:D
kyllä se vaan niin on, että tässä tapauksessa kerta nainen vonkaa ukkomiestä, naisen pitäisi tajuta tekevänsä väärin niin sille vaimolle kuin itselleenkin.
virka!
niin mie sanon, et mitä paksumpi lompsa sen helpommin pimpsa.
nähty huuhaallakin
se on jämpti näin!
On niin ihanaa Nainen ,varattu BeiBe
Mites ottaa selvää onko ukkomies, kun ei tunnusta ainakaan. Mut oudosti puhelimeen vastailee ja soittelee. Ei koskaan kotoonta, aina ollu työkiireitä, ja ajaessa kilauttaa, sillonkin kiire kun paloautolla tapahtumapaikalle.
Vahva epäily että siellä koton on joku jonka kuullen ei voi vastata, eikä soitella. Mutta minähän menen ja tarkistan, tieto on missä asuu, niin joku kaunis päivä mulle, hälle kait se turmion upotus, mutta mitäpä muuta voin. Kattoo pitää miten se vaimo suhtautuu, mulle se ja sama, vapaalle naiselle. Voi olla että se mieskin on sen jälkeen vapaa, perheestään ja minusta.
Katele vaikka ulkopuolelta. Jos lapsiakin on, niin joutuvat turhaan kärsimään viattomat ukon törttöilyistä.
puhelimeen, ootan kuinka nopeilla kintuilla se mies tulee ulos, hyppää kaaraan, ja kohta mulla puhelin soi. Näin se varmaan menee, vaikka haluaisinhan mä nähhä mimmosia ne hänen saman katon alla asuvat oikeesti on. Onko niin, että sen vaimon ulkomuoto on osottautunu miehelle vastenmieliseks, ja kaipaa ns. paremman näköstä. Seki selkiintyy, eikä mee kauan.
vaan se iänikuinen lapsi tietynlaisten miesten sisällä. Metsästäjä, joka kaipaa seikkailua elämäänsä ja kaikenlainen vastuu on myrkkyä. Vooit kokeilla sanomalla johonkin asiaan yhden kerran EI, vaikka miten pieneen pyyntöön. Miehellä naama valahtaa valkoiseksi kiukusta ja tuskin toiste enää näet.
Nettiistäkö lempeä etsit? Onhan niitä poikamiehiä live täynnä. Itsensä kiusaamista se on jos luuhaa jonkun netistä löytyneen perässä. Jos on pienikin epälys taustoista silloin on parempi heittää hyvästit
Eikö olisi paras etsiä suhteensa livestä ettei tule pettymyksiä ja yllätyksiä???
-----------------------------
sen perheen kans sit jos tosiaan pitää hakea sitä bimperoa muualta?
Miksei voi erota ja ottaa seuraavaa ja vaihtaa sitten taas kun se nykyinen ei enää "toimi"?
Pa*kaako siinä kiikuttaa koko armeijaa messissä?
ja toisen omistuksessa oleva asunto. Se on kylmä talvella ulkona, se panee alistumaan kotona, mutta aidan toiselle puolelle se ei estä hyppimistä.
entäpä sellanen mies joka vokottelee akkanaista?
ja ihailun kavereiltaan;)
tietää toisten todellisesta perhe-elämästä? Vai a-v tarkotikkos livessä? Täällä se on helppoo peittää, livessä käy käry nonstop tahtiin, täällä ei kaikkea voi tarkistaa, tai voi, menemällä paikanpäälle.
just;)
tarkotin. Täällähän se on ihan herranhallussa mikä on totta ja mikä ei.
Eikä se käry livessäkään ihan helposti käy.. jotkut harrastaa sitä koko elämänsä eikä käryä koskaan.
sitä pitäis käyttäytyä esim. kun käy lavatansseissa ja omasta mielestä tanssittaa ketä kerkeää ja mahdollisimman tasapuolisesti, niin tanssien loputtua on ulkona kauhea säpinä, mustasukkaisia ukkoja ja kiimaisia akkoja pyrkimässä iholle. Tarkoitusperät heillä kuitenkin erilaiset :) En minä ainakaan voi tuollaisesta itteäni syyttää, en tunne syyllistyneeni mihinkään väärään :(( Mut elämä on joskus vaarallista ja jo pienenä mulle opetettiin, ettei tulella saa leikkiä, näyttää pitävän paikkansa :))
voi suhdetta rakentaa? Eihän tunne toista ollenkaan. Epätoivoista odottaa suhteen kehittyvän täällä. Oletko edes nähnyt sitä ketä hakuat? Jos täälä tutustuu johonkin ei se riitä sanomaan suhtesta. Täytyisi tavata, älä ota sikaa säkissä.
onnistuminen on lopulta omasta tahdosta kiinni.
Ei se ole niin yksiselitteistä tämä elämä ja suhteet. Kaikki voi näyttää ulkopuolisesta toisenlaiselta mitä se loppujenlopuksi on.
Ei elämä ole suora viiva jota nätisti seurataan.
Oi kyllä oli hyvin sanottu
Elämä opettaa elämään meitä täällä myötä- ja vastakarvaan. ohoh meinas tulla vatsakarvaan..miten nuo kirjotusvirheetkin tulee tollasia
tiettävästi ihan omasta päästä;)
Joo, mietippä kuinka vähän sitä nuorempana elämästä ja sen koukeroista tajusi.. sitä luuli et kun valittee tiensä, sitä mennään sitte hautaan asti. Ikä tuo viisautta;)
löytäskö täältä vastausta...?
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/38
mur
eivät osaa arvostaa mitä on, vaan tavoittelevat kuuta taivaalta. Ei kenenkään pitäisi mennä parisuhteen väliin.
muista en tiedä.
se vonkaa niin olisi reilua jos joku tietäisi tämän ukkomiehen vaimon niin ihan ohimennen voisi vihjaista mitä tämä rakas ukkomies touhuaa netissä.
Ukolle kans!