Eiköhän ne ennustukset toteudu, kun tuhat kertaa arvaatte. Voisitte kyllä hyvittää jokaisesta väärästä ennustuksestanne. Sopisiko 100 € hyväntekeväisyyteen, SPR:lle tai vastaavaan? Tulisiko ehkä vähän mietittyä mitä suustaan päästää?
Kantakaa vastuunne!
kyllästyttää jo
13206
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
on se ikivanha kikka: Heitellään tikkaa seinään, jätetään tikka paikalleen ja piirretään tikan ympärille maalitaulu. Osuu napakymppiin jokainen kerta. Sama tekniikka näillä "profeetoilla" on. Sääli että aina löytyy ihmisiä, jotka nielevät kaiken kyseenalaistamatta mitään.
tilaisuus lyödä rahoiksi kehittämällä profetiaharavasysteemi, erittäin laaja.
Varmaakin varmemmin varsinaiset ruuti-ukot olisi sitä kilvan tilaamassa.
Epäilen kyllä senkään lisäävän osumien määrää. Yhtään oikeaa veikkausta ei kaikella todennäköisyydellä ole tälle sivulle sattunut vaikka ennustuksia on ollut ken ties jo kymmeniä tuhansia, ja lisää tulee tusinoittain joka ainoa päivä.
Se kertoo vastaansanomattomasti minkalaisesta laadusta on kyse; kirjoittajille voisi antaa täysin huoletta vaikka katkaistun haulikon ja kehoittaa tähtäämään ladon seinään viiden metrin päästä, niin täysin varmasti ohi menisi mikäli ampumataito on yhtä olematon kuin ennustuskyky.
Miksi sinua asiat kiinnostaa?Ei minua ainakaan kiinnosta sellainen,mistä ei mitään hyödy?!
ennenkin tehnyt; lääkärin on seurattava potilaiden tilaa mielisairaalassa, niin aivan samoin on tehtävä tällä palstalla.
ja kirjotti evankeliuminsa lääkärin näkökulmasta. Minä olen päättänyt tietoisesti uskoa Jeesukseen. Raamatun sana on herättänyt omatuntoni. Näillä näkymin sinua saadaan vielä seurata kuilun toiselta puolen rauhasta käsin kun itse kiljut tuskassasi ja vikiset ettei sinua varotettu. Hyvää päivänjatkoo.
Nektaria minulle, myrkkyä sinulle! Ja vahingonilot vielä päälle.
En jaksa uskoa, että tuo olisi se kristinuskon tärkein sanoma?!
Vastaukseni laatu oli ihan oikein verrattuna tuohon kirjotukseesi. Sinä olet se tarkkailtava ja lääkärin tarpeessa.
ei yhtään mitään! Ainoastaan kaikkein yksinkertaisemmat ihmiset luottaa tuollaiseen vedättelyyn, mihin otetaan joku parituhatta vuotta sitten toiminut poppamies ikään kuin ylimmäiseksi auktoriteetiksi.
Ehkä tuollainen huijaus on toiminut joskus kauan sitten oppimattomien ihmisten joukossa, jolloin mistään yksinkertaisimmistakaan silmänkääntötempuista ei olleet muut tietoisia kuin papisto ja pieni joukko muita ihmisiä. Täysin varmasti he pitivät kaiken omana tietonaan visusti salattuna, kuoleman uhalla.
Lääkäreistä puheen ollen: Onhan esimerkiksi Pekka Reinikainen ja Rauni-Leena Luukainen lääkäreitä. Kaiken muun lisäksi ainakin jälkimmäin on ollut tutkittavana sopivuudestaan hoitamaan virkaansa, tietääkseni siihen ei löytynyt mitään estettä. (ymmärtääkseni joitain epäilyitä oli hänen mielenterveydestään)
Tutkimuksen tulokseen ei varmaankaan vaikuttanut millään tavalla se, että lääkärin koulutuksen saaneena hän tiesi kuinka testit tehdään ja miten kysymyksiin pitää vastata. En voi uskoa hänen rikkoneen missään kohti lääkärin valaansa.
Minä voin siis täydellisesti luottaen uskoa M-L Luukaisen todistukseen avaruusolentojen yöllisistä vierailuista hänen luonaan ja asentaneen jopa mikrosirun hänen aivoihinsa, jota ei kuulema sitten kuvauksissa löytynytkään koska ufomiehet kävivätkin hakemassa sen pois edellisenä yönä.
Näin siis minä uskon koska lääkäri on noin kertonut mitään salaamatta, ja minun uskoani ei voi horjuttaa minkaanlaiset vastaväitteet. Ne on perkeleestä lähtöisin. Niinhän?
se että miten näitä ihmisiä ajautuu tänne profetia-palstalle ja sitten morkkaavat meitä uskossa olevia.
En minäkään juuri ole käynyt ateistit-palstalla tahi islam-palstalla lukemassa ja kommentoimassa heidän asioitaan. No oli miten oli, nämä asiat ei minua häiritse vaan juuri toisinpäin :)
Vaan päätit kuitenkin kommentoida. Miksihän te hihhulit kuitenkin viitsitte väitellä vastaan,kun te kuitenkin olette mielestänne oikeassa?
Ai, montakos ylöstempausta on jo toteutunut...?
Yksin Amerikastakin on häveyksissä 400 000 henkilöä
Mistäs sinä sen tiedät, kun kerran kukaan ei tiedä, kun se on salaista?