toiset vaan ei jaksa.
Miks ne ottaa syyn toisten ihmisten ratkaisuista?
Miks ne ei jaksa elää.
Miks?
6
375
Vastaukset
- pirpzuzeiccu
kysymyksiin ei voi vastata kuka tahansa, tai voi kyllä. Mutta ehkä parhaiten osaa sellainen, jolla on kokemusta asiasta tarkemmin. Kait?
ihmisillä ei ole samoja voimavaroja.Ihmisen herkkyys ja hentous eivät joskus kestä tässä kovassa maailman menossa...
- _pohtija_
Niinkö että joku ei jaksanut elää ja joku, joka jaksaa vielä elää, ottaa syyn ratkaisusta? Asiaa voisi pohtia tarkemminkin, kun tietäisi hieman enemmän.
- mielentila
Niinkun sekin maalivahti Enke. Oli hyvä urheilija, perhe ja kaikki...
Vihjattiin, että valitsi sitten pikajunan. Sen vauhti 160 km/h - _pohtija_
mielentila kirjoitti:
Niinkun sekin maalivahti Enke. Oli hyvä urheilija, perhe ja kaikki...
Vihjattiin, että valitsi sitten pikajunan. Sen vauhti 160 km/hoi miksi se on niin vaikea myöntää masennus ja varsinkin hakea siihen hoitoa?
- masenaatti
_pohtija_ kirjoitti:
oi miksi se on niin vaikea myöntää masennus ja varsinkin hakea siihen hoitoa?
Lähdin luisumaan joka syksyiseen kausimasennukseen syyskuussa. Lääkäriin en mene kun en halua mt-pillereitä. Sen sijaan pyrin elämään niin tasapainoista elämää kuin jätkä vaan voi.
Vältän viinaksien ottoa yli tarpeen, vain rentoutuakseni. Liikun ja yritän hakea töitä, vaikkapa väliaikaisiakin duuneja.
Kun päivä lähtee taas pitenemään, jo tieto siitä auttaa. Bibolaarinen mielialahäiriö ei ole niitä kivoja pidettäviä. Tiedä kuuluuko depistaipumus tähän, mutta nämä ovat syntymäperuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381329
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39906Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad32644- 14600
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26578- 25555
Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30547Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17543Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17523