onko tässä mitään järkeä

374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä se oppi menee perille.

Äänestä
  • mitä lapsensa tekevät välinpitäättömyys valtaa alaa kylmenee usempien rakkaus.

    Äänestä

me ruukataan ajaa moottorikelkalla ja siihen köydellä liukuri kiinni. sitte ei muutaku hanat auki ja on pirun mukavaa, kun lumi tuiskuaa naamalle 80km/h vauhdissa. noi kaverit ei vaan osannu hommiansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


järki ohoi kirjoitti:

toivottavasti pojat oppivat läksynsä.

http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/11/997267

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu