http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2009/11/somalinainen_kivitettiin_aviorikoksen_vuoksi_1168186.html
Mites se menikään paneeri, että sharialaki Suomeenkin. Sitähän sinä olet kannattanut.
Mites se menikään paneeri, että sharialaki Suomeenkin. Sitähän sinä olet kannattanut.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Unohdit mainita että kaikki uskovat ovat samanlaisia, varsinkin kristityt ja erityisesti kristityt. Mutta ei se mitään, sitä sattuu..
tuntuu liittyvän uskontoon kuin uskontoon.
Unohdit mainita, että Paarma on saanut uuden panssarivaunun, jolla jahdata väärinuskovia ja joka maksettiin sinun pussistasi.
Lisäksi uskovia ihmisiä kävelee ikkunan ohi vain tappaminen mielessä
Ei uskalla enää mennä kadullekaan iltaisin, kun joku uskis voi tappaa, tai ainakin raiskata.
Etkö tajua että jokaikinen ihminen on ainutlaatuinen persoonallisuus, ei ole kahta samanlaista. Eivät ihmiset ole mitään tinasotamiehiä, eikä usko ole mitään ilmeetöntä armeijan rivissä seisomista. Kristinusko on tie pelastukseen niille, jotka uskovat, ja heidän sielunsa pelastetaan.
Evankeliumi Markuksen mukaan: (Raamatusta) Jeesus vastasi heille: Te kuljette eksyksissä, ja mistä syystä? Koska ette tunne kirjoituksia ettekä Jumalan voimaa. Kun noustaan kuolleista, ei oteta vaimoa eikä mennä vaimoksi. Ylösnousseet ovat kuin enkelit taivaassa. Ja kun nyt puhumme kuolleiden herättämisestä, ettekö ole Mooseksen kirjasta lukeneet kertomusta palavasta pensaasta? Siinä Jumala puhuu Moosekselle ja sanoo: Minä olen Abrahamin Jumala, Iisakin Jumala ja Jaakobin Jumala. Ei hän ole kuolleiden Jumala, vaan elävien. Te olette pahasti eksyksissä.
Ei ihan kivitystä mutta radiossa uutisoitiin tänään että suomessa on paljon somalinaisia yksinhuoltajina.
Ymmärsin lisäkeskustelusta että ukot jättävät helposti vaimonsa kun tulee pikku riitaa ja moniavioisuuden seurauksena kiinnostus yksittäisestä perheestä huolehtimiseen ei ole niin voimakasta.
Jaa mutta tuollahan on tekstiäkin:
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/11/somaliaideista_suuri_osa_yksin_lastensa_kanssa_1148161.html
Kebabbi siinä taas selitteli. Tuo tuli kuulemma radiossakin, mutta en sitä kuullut.
"Imaami Chebab Khodr sanoo, että miehet kyllä kyselevät moniavioisuuden mahdollisuuksista, mutta hän kehottaa aina varovaisuuteen.
Kysyttäessä, suostuuko imaami vihkimään islamilaisen lain mukaan useampia vaimoja miehelle, Khodrilla ei ole suoraa vastausta.
- Ne ovat vaikeita asioita varsinkin, jos tiedän, että miehellä on vaikeaa vaimonsa kanssa, mutta ei silti halua erota hänestä."
- Eikä tuo vajakki tajua, ettei Suomessa niin vaan vihitä ketä tahansa kenen kanssa tahansa. Täällä on Suomen lait. Kyllä tuollaisen paskiaisen voisi karkottaa Suomesta, joka vihkii alaikäisiä tyttöjä.
Unohdit taas mainita, että kyllä ne kristitytkii...
Suomessa muut kuin muslimit alaikäisiä?
"Nuori somalinainen on kivitetty kuoliaaksi aviorikoksen vuoksi. Tiistaista teloitusta seurasi pari sataa ihmistä. Naisen kanssa suhteessa ollut mies selvisi sadalla ruoskaniskulla, sillä hän oli poikamies."
Miettikääs nyt tuotakin te monikulttuurisuuden ihannoijat. Sinäkin saatanan saagin paneerin paskiainen. MIETI!!!!!!