KORRUPTIO LAILISTETAAN SUOMESSA!

http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/11/rikoksista_saattaa_jatkossa_selvita_rahalla_1168579.html

Jaahas! Jotta jos saa jostakin varastettua kymmenen milliä rahaa, ja kun maksaa jollekin vallassa olevalle politrukille 2 miljoonaa, on rikos sovitettu ja pois pyyhkäisty!
Sanoin jo 20 vuotta sitten jotta, Suomi on poliittisten ja muiden ammatti rosvojen luvattu valtakunta! ja pysyn edelleen väitteissäni !


Late Lapista. Totuus tapeetielle RY !
12130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

jos tapat jonkun ja pätäkkää löytyy tarpeeksi selviät pikkulusimisella.

Itselleen pienemmän tuomion ostaminen ei kuulu oikeusvaltion käytäntöön.No,eihän suomi mikään oikeusvaltio olekaan ollut enää pitkään aikaan!!!

Äänestä
  • Suomea voisi tänä päivänä verrata johonkin Boliviaan,täällä rosvoilu on sallittua tietyille korkean viran omaaville henkilöille,ei koske tavallisia ihmisiä.

    Äänestä

  • Pink Lady kirjoitti:

    Suomea voisi tänä päivänä verrata johonkin Boliviaan,täällä rosvoilu on sallittua tietyille korkean viran omaaville henkilöille,ei koske tavallisia ihmisiä.

    vaikka olen alle 4-kymppinen,muisti pelaa joten kuten...90-luvun laman jälkeen oikeuskäytäntö muuttui...Raiskaukset,törkeät pahoinpitelyt,jopa tapot eivät enää ole pahoja rikoksia-jos mietitään mitä tuomioita niistä jaellaan.
    Paha rikos on talousrikos ja varsinkin jos valtiota yrittää höynäyttää.Veronkierrosta ja tupakan salakuljetuksesta(lappeenrannassa joku sai 5 vai oliko peräti 7 vuotta,uutinen löytynee googlella) saa todella raskaat tuomiot.Erityisen raskas rikos on jos sen tekee tavallinen kansalainen,herrojahan ei laki koske samalla tavalla kun heillä on rahaa ja ystäviä.
    Lisättäköön vielä eihän laki ole sama maahanmuuttajillekaan.Oikeuslaitoksella ei näemmä ole kanttia tuomita heitä juuri mistään.

    Äänestä

on jo kauan kuljettu. kansalaisten eriarvoisuus lain edessä kasvaa vuosi vuodelta.

Äänestä

Suomen sosiaaliturvan tasoa alkaa olla sitä luokkaa, että ainoa keino säilyä hengissä alkaa olla hankkia linnatuomio. Saa nukkua sisällä lämpimässä ja saa hyvää ruokaa päivittäin. Sosiaalisen ympäristön ja paljon harrastemahdollisuuksia.

Äänestä
  • http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/arkistot/kotimaa/2009/06/901623

    VANHUKSET VANKILOIHIN HETI OIKEAAN HOITOON !
    Suomen vanhusten elinolojen PARANTAMISEKSI, heidät on viipymättä siirrettävä VANKILOIHIN ! Siellä heillä olisi noin yksi hoitaja per potilas, eikä heidän tarvitseisi maksaa omasta eläkkeestään ruokiaan, juomiaan eikä muutakaan hoitoa, vaan eläke jäisi pankkiin säästöön!
    Vanhukset saisivat jopa pientä palkkaa siellä, osallistuttuaan pienimuotoiseen virikkeelliseen työntekoon! Iltaisin he voisivat keitellä porukassa kahvia telkkarin katselun lomassa, tai mennä vaihtoehtoisesti veronmaksajien kustantamalle PUNTTISALILLE, pitämään kuntoaan yllä! Tai he voisivat jopa surffailla netissä, talon maksamilla laajakaista yhteyksillään! Tanssiaisetkin voitaisiin järjestää, elävän musiikin tahdissa, jonka senkin luonnollisesti kustantaisi Suomen vankeinhoito viranomaiset, veronmaksajien rahoilla!
    Pakolaisten keräily keskuksissakin vanhuksillamme, olisi lähes yhtä hyvät olot kuin maamme vankiloissa, mutta nuo keskukset ovat hieman ahtaita, joten emme tunge vanhuksiamme niihin !

    JAAHAS! VAI ETTÄ MIHINKÄS VANGIT PANTAISIIN?

    No vangithan siirrettäisiin luonnollisesti KÄRSIMÄÄN rangaistuksiaan , terveyskeskusten vuodeosastoille ja kunnalliskoteihin, siellä he saisivat henkilökunnan puutteessa, ylilääkityksen turruttamana löhöä hetekoidensa pohjalla, miettimässä mitä tuli siviilissä tehtyä, siellä he viimeistään hogaisivat, jotta rikollisuus EI KANNATA! Se vie jopa rötöstelijän liikuntakyvyttömäksi, makoilemaan Buranalla huumattuna, loppuiäksi laitoksen sängyn pohjalle!


    Yllä oleva juttu jäi hieman kesken edellisellä kerralla, jeesustelen ja taivastelen yhä, jotta miksi Suomeen värvätään pakoloisia hyysättäviksi ja paapottaviksi, jatkuvasti lisää? vaikka enään ei pystytä hoitamaan edes välttävästi, omia vanhuksia, sairaita ja lapsia!
    Kouluunkin kutsutaan oikein poliisin karhuryhmä, jos oppilas ottaa nälkäänsä yhden ylimääräisen kalapuikon, vanhukset makaavat sairaaloissa ja vanhainkodeissa paskat housuissaan, koska määrärahat riittävät, vain yhteen vaippaan vuorokaudessa! Nämä samaiset vanhukset ovat kuitenkin nostaneet rehellisellä ja kovalla työllään maamme, tälle tasolle millä nyt ollaan!





    EIKÖ NÄIN ? Late Lapista!

    Äänestä

On täysin laillista laittaa ihminen 8 eurolla päivä töihin. Työnantajan ei tarvitse orjastaan maksaa mitään.

Äänestä
  • Tuo 8 euron systeemi pitää antaa EU tuomioistuimen tutkittavaksi, sillä tuskinpa tuo on edes laillista toimintaa !

    Late Lapista. Konnat kiikkiin RY !

    Äänestä

Enää ei sitten tartte köyhiä kattella!

Ökyt painaa paanalla rintarinnan!

Äänestä

Pitää pölliä kunnolla, jotta voi tuomionsa ostaa pois.

Äänestä

aakag

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Late Lapista. kirjoitti:

http://www.yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/11/rikoksista_saattaa_jatkossa_selvita_rahalla_1168579.html

Jaahas! Jotta jos saa jostakin varastettua kymmenen milliä rahaa, ja kun maksaa jollekin vallassa olevalle politrukille 2 miljoonaa, on rikos sovitettu ja pois pyyhkäisty!
Sanoin jo 20 vuotta sitten jotta, Suomi on poliittisten ja muiden ammatti rosvojen luvattu valtakunta! ja pysyn edelleen väitteissäni !


Late Lapista. Totuus tapeetielle RY !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu