ei uskoisi, jotta tuloo jo 60 vuotta täyteen. Virtaa piisaa ja elämä on tasaantunu, Mieto sanoo nimikkoravintolansa kabinetissa Kurikassa.
Niin, saisihan sitä sitten vielä suuremman eläkkeen.
http://www.ilkka.fi/Article.jsp?article=462446&utm_source=rss_feed&utm_medium=rss&utm_campaign=maakunta
Niin, saisihan sitä sitten vielä suuremman eläkkeen.
http://www.ilkka.fi/Article.jsp?article=462446&utm_source=rss_feed&utm_medium=rss&utm_campaign=maakunta
Vastaukset 35
Vanhimmat
Voi hyvällä syyllä kysyä,että mitä konkreettista mies on arkadianmäellä saanut aikaiseksi?
No nyt ainakin sielläkin tiedetään, miltä kuulosta kunnon pohjalaismurre. Ja pikakirjoittajille Mieto on antanut mukavaa haastetta, kun puheenvuorot kerran kirjoitetaan murreasussa.
On ainakin Ilkkaan palsta tilaa.
Joka tuutista Mietaa tuloo. Kyllä se Savolan poijan voittaa.
Kovalla rintaäänellä jyrissyt
Eikö maakunnasta löydy asiantuntevia ja koulutetumpia henkilöitä keskustapuolueen ehdokkaiksi? Eihän Nieto edes osaa sanoa muuta kuin että pöllimettässä kaikki asiat ratkeaa.
muuta ole kuulunut.
http://www.youtube.com/watch_popup?v=6SpmO9xXO8Y
Kyllä Mietaa saa Ähtäristä kepun äänet, sillä ei ole suku sotkemas yhteistyötä.
Ähtärissä on kuulemma oma puolue sillä klaanilla, jossa on vanhan breesnevin henkiä.
Johto sääntö on naiset vaijetkoon yhteiskunnallisesta päätöksen teosta, jos ei kuulu klaaniin.
MIETO OLI IHAN ....SILLEEN....SAUNAN LAUTEILLAKIN HYMY LEHDES, OLI KOMIAA KATTELLA .. MIES OLI...
KANSALLINEN SEKOOMUS-PUOLUE
Mietaa saa taas ääneni!
Niin saa... minunkin ääneni.
Kiiltokuva poijaat joutaa, viulunsoittajiksi katolle.
kaiken jatkuvan entisellään ja kunnan surkastuvan.
Herra varje, että täältä viellä kepulainen kansanedustaja tulis.
Pitää sitä osata ajaa asioita, eikä käydä käskyn jaolla kepun puoluetoimistolla.
Tai neuvotella vaalirahaa sairaalasta, kelasta, tai kukkis adresseista.
Vauti kiihtyis jos kepulinen olis rasiteena viellä omasta takaa.
Tuomo Puumalalla olis vähän tilaa toimia Ahterissakin.
Lapualta tulee "uusivoima" ehdokas Paavo Latva-Rasku ja vie suurimmanpoti koko kakusta
Muilla on niitä vaaliraha sotkuja.
Niitä minä äänestän.
jaa vieläkö äänestätte tätä kolmiyhteytt, joka surutta kierrättää lahjukset säätiöiden kautta omiin taskuihin, tasapuolisesti valtion, kuntien, suuryritysten ja yhdistysten lahjukset. Tavallisella ihmisella ei ole mahdollisuutta saada 10k palkkansa päälle tukirahaa ja tuppeensahattuja lankkuja. Pienellä ylen uhkailulla saadaan media vaikenemaan ja paskat lakaistaan maton alle. Ja samat kynerpäätaktiikalla puolueen sisällä kivunneet ammattipuhujat saavat nauttia tämän saran osaamisalueensa tuottamat hedelmät.
No kaikilla on mahdollista päästä puolueisiin mutta ei niitä paikkoja äänestettäviä puolueiden sisältä valita ihmisen hyvyyden tai oikeudenmukaisuuden perusteella vaan julkisuuden ja hyvävelijärjestelmän kautta.
Äänestäkää äänestäkää. Saatte näköisenne ehkokkaat.
Eikä ole edes tulossakaan.
Vaalirahasotkut ja säätiö soossit on koko porukan häpeä tahra ei ole ehdokkaita.
Joten liityinkin perussuomalaisiin.
Ei ole vaalirahasotkuja ja siellä kuuluu kansan ääni.
Onkos tämä Mieto Keskustan niitä lankkukasojen vahtia
sehän se puhuu niistä pöllimettistä
MLL, korttien kustantajat, adressit, sairaalan rahat,vammaisten kelan kuntousrahaa jnejne
Kaikki samaa potastaa teoillaam. Ei muutakuin mainostamalla ei asioiden hoirolla.
Tai tietty markkinoolla seisomisella. Äänestäkää niitä saatte mitä tilaatte ahneita oman edun taoittelijoita.
Kokoomus on sotkenut vasiten sen Ähtärin kepun ehdokkaan vaalikamppanjan, poika oli kokoomuksen keulakuva, mutta kepunlistoilla. Nyt kepulaiset äänestää sieltä puhtaasi omia vaaliraha sotkujaan salaavia poikia.
Kyllä se kokoomuskin osaa kyynärpäilään teloa, Pöntinen nautii, Tilanne on nyt yhtä ehdoksta vähee kokoomus-kepu akselilla.
kyllä sille yks riittää. pöntinen eduskuntaan!
Että mua riepoo kun se yksi katkera ja kateellinen ähtäriläisnainen änkee paikallispolitiikan lähes jokaiseen avaukseen, jossa jollakin tapaa politiikkaa liipataan - naisen kirjoitusvirheet on jo niin tuttuja maakunnalle, ettei hän pysy salassa vaikka miten yrittää. Pistäisi vaan reilusti oman nimensä eikä mitään nimimerkkiä, kun kaikki kerran tunnistavat muutenkin.
EN TODELAKAAN OLE SE LÄMINSYDÄMMIN, SEKSIKÄS PS-VALTUUTETTU JOKSI MINUA LUULETTE.
ne näköö aina rohkeita naisia vaikka kirjootus virheitä osataan Ylistaroskin.
he he heee.
Muuten se nainen mitä ne luuloo olevan tällähetkellä täällä on ulkomailla...hhee heee
Ne Ähtärin kokoomus heput vanhat ja uuret sotki kepun poijan vaalikamppanjan.
ne on niin kateita ja katkeria.. kuuluisia koko maakunnas.. mukamas miehiä..
NYKYÄÄN KAIKKI YRITTÄÄ MATKIA ROHKEAA, KAUNISTA, SANAVALMISTA NAISTA, MUTTA EIPÄ SIIHEN MEISTÄ POIKOISISTA OLE.
MEITTIN PITÄÄ TYYTYÄ VAAN KAKAN HEITTOON JA KYLÄPOLITIIKKAAN.
TIETYSTI SIIHEN MISTÄ NYT OTETAAN VAALIRAHAA OLISKOS NYT VUOROSSA SAIRAAT, VANHUKSET, VAMMAISET IHAN NÄKYVÄMMIN.
KYN JO IHMISET TIETÄÄ MISSÄ MENNÄÄN, SE ON SE ÄHTÄRIN MALLI LEVINNYT.
ONNEA PÖNTINEN...
Riipoo riipoo ja syvältä se kateus, minä ihailen kun nainen on kaunis, nokkela ja älykäs,
laajat sosiaaliset verkostot eikä ole ylpeyttä, on sitä komia kattella.
KATEUS KUKKII JA KAUNEUS NÄKYY
www.lamminkoski.com toiset ne vaan paskaa heittää tai pyörittää hattua..
Olikos se Ähtäristä, kun tuli se uusi mittayksikkö 20 dunaria Suomessa vastaa yhtä demaria.
Tai kenties jo eduskunnasta.
Täällä taas Ähtärihin glikin poijaat ja sukulaaseet kirjooteloovatten katteellisihina pahaa ainohoosta joka eres yrittää.
Kun jokaanen yritääs ees 10 % samaan olis se pitäjäki toisen moone.
Muuhun ei ne kligit pysty kyläpolitiikallan kuin yhtä ihmistä mustamaalaamaan, kaiken keinoin alaspainamaan.
Muka mihiä ne sortajat, voi herran jee, vnaha valta on tiivistynyt ja kyläpoliikka jota ne on vuodet tehneet autioittanut koko kylän.
Sitten kaikki on hyvviin..
Demarit näkyi valinneen Ähtärille oman nais ehdokkaan.
En äänestä enää demaria, ne oli tehneet demokratiaa rajoittavan perustuslakia mitätöivän aloiteenkin, näin sitä maalikko ymmärtää kun surffailee netissä.
Siinä allekirjoituksessa kaikki koko demari valtuustoryhmän nimet.
Empä usko helsinki hyväksyy ehdokasta, joka ryhmässä toimii vastoin demarien demokratiaa.
Eipäsilti, demarit on oikeutolaisin puolue. Kokoomus työläisen puolue ;)
Elisan liittymä kun häirittöö iltasanomien videota????? Hyi!
Eikä kettään häirihe.
Hymylehteen tuloo taas komiaa juttua..
Miedostako
Kuvitelkaa millainen menestys hän olisi esim. televisiossa Audi mainoksen kaunottarena. Tyylikäs auto ja upea nainen.
kettä?
Miataan lausunto iltaleheres: Myllylän tunnustus hiano asia!! Mitä hianua siinä on?
En voi kepulaasena hyväksyä moista höpinää.
tunnustaa?
Mua kans ihmetytti Mietaan lausuma Myllylän tunnustuksesta. Siis, eikö Mietaalla ollut mitään muuta
sanottavaa kuin tuollainen typerä letkautus. Se ei sano mitään. Toinen asia mikä mua ihmetytti oli se kuinka silminnähtävästi Mieto oli harmaantunut ja vanhentunut lehtikuvassa.