Hyvää huomenta kaikki

Hyvää huomenta kaikki lamautetut ja lomautetut Suomalaiset!
Mitähän hyvää meille köyhille on tänään tarjolla? Oliskohan Kataisen soppatykki maisemissa, vai syödäänkö
H. Holkerin sanoilla silakkaa?
158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Linnaan pääse pitempiaikaisesti patojen ääreen, jos on varaton.

Kimi on kortistossa. Ja Matti täysin kunnossa.

Rokote tuotanto aloitetaan Suomessa.

Mamut runkkaa uimahalleissa.

Kaupat on aina auki - ainakin Siwa.

Tupakoitsijat pakenevat Viroon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2+5 ei oo 7 ????? kirjoitti:

Hyvää huomenta kaikki lamautetut ja lomautetut Suomalaiset!
Mitähän hyvää meille köyhille on tänään tarjolla? Oliskohan Kataisen soppatykki maisemissa, vai syödäänkö
H. Holkerin sanoilla silakkaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu