Ruotsi haluaa Suomelta turvatakuut.

Ruotsi haluaa Suomen sitoutuvan Ruotsin puolustamiseen kriisin tullen. Ruotsi siis toivoo Suomea alati supistuvien puolustusvoimiensa ja lakkautettavien yksiköiden tuoman sotilaallisen tyhjiön täyttäjäksi.
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2009/11/1001089

Kysymys kuuluu, haluammeko me antaa Ruotsille sellaiset takuut ? Valuuko jälleen suomalainen veri Ruotsin kuningaskunnan puolesta?
7120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • puolustava, pelkurimainen ruotsi suomen selän takana. Antoi Hitlerin riehua ja sotakaluston vahvistusta sinne.
    Tosin siellä suuruuttaan paisteleva sotamuseo lähellä skövdeä

    Äänestä

Vihdoinkin Alkaa kuulua oikeaa puhetta. Kannatetaan, koska se on yks rauhan jatkumisen puolesta tehty esitys, ja antaa moninkertaisen voiman jokaiselle, täällä pohjolassa.

Äänestä
  • Haluammeko mennä tappamaan muslimeja Ruotsiin?

    Se on heidän seuraava sotansa: sisällissota omia kansalaisiaan vastaan. (Toki nuo kansalaiset on ilolla otettu vastaan, mutta kun isäntä ei enää olekaan mukautunut täysin, ovat ottaneet ohjat omiin käsiin ...)

    Seuraava sota terrorismia vastaan tullaan käymään Ruotsissa. Ja he eivät halua omia sotilaitaan sinne kuolemaan, vaan mieluummin suomalaisia juntteja, jotka eivät ole yhtä älykkäitä kuin ruotsalaiset.

    Jos nyt sanomme kyllä, kymmenen vuoden kuluttua kadumme sitä.

    Äänestä

en tiedä kumpi naurattaa enemmän: hurrien läpinäkyvä pyyntö vai suomen tuleva suostuminen pyyntöön ...

Äänestä

Onhan niillä omatki Nicklackset ja Perrat, kato ite, Swedbank rååttista, var som en ko:
http://www.swedbank.se/

Ollappa huva! Sinunkki tulevaisuus olla taattunna!

Äänestä

muutama sata hurria tuli apuun ...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hop hop kirjoitti:

Ruotsi haluaa Suomen sitoutuvan Ruotsin puolustamiseen kriisin tullen. Ruotsi siis toivoo Suomea alati supistuvien puolustusvoimiensa ja lakkautettavien yksiköiden tuoman sotilaallisen tyhjiön täyttäjäksi.
http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2009/11/1001089

Kysymys kuuluu, haluammeko me antaa Ruotsille sellaiset takuut ? Valuuko jälleen suomalainen veri Ruotsin kuningaskunnan puolesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu