Jeesus vastaanottohuoneessa

Helluntailiikkeellä on huone varattu Jeesukselle.
Kun lahkon menot ja rituaalit ynnä opit on pumpattu uudestikastettavaan niin silloin ollaan valmiita sallimaan Jeesuksen tuleminen sisään vapisevien sekaseuraan ja nyt hyväksytään Jeesus Herraksi koska oletetaan että hän sitä pyytää itseuskoisilta lahkolaisilta.
Ja Jeesuksen pitäisi kai pyytää vielä anteeksi että että ei tuonut kultahippuja ja muuta arvokasta mukanaan.
Helluntailaisten sekaan on vaikea mennä kun koskaan ei tiedä onko niillä vaatteet päällä ja mahtaneeko villitysten ajat olla taas kerran käsillä?
Täällä on Kristus tulkaa tänne huutavat helluntailaiset hän asuu meidän vastaanottohuonessa mutta lapsenakastetut ovat Jumalan valtakunnan salissa Jeesuksen kanssa ja Herran työ menestyy heidän kauttansa.
292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ota hyvä asento ja lue rauhallisesti loppuun asti:
======================================


lahkolaisille; kaikki seurakunnat jotka on perustettu Efesonin seurakunnan jälkeen ovat lahkolaisten seurakuntia.

Yhtään Jumalallisuuden seurakuntaa ei ole perustettu Efesonin seurakunnan jälkeen jonka Jeesus perusti.
-Jeesus on Omalla Sanalla ilmoittanut että Hän on A ja O, Alku ja Loppu, TIE; TOTUUS ja ELÄMÄ.
Jokainen väärennettyä raamattua lukeva lahkolaisseurakunta on harhauttajan seurakunta. Ne seurakunnan tukevat tahtomattaan, tietämättään, ymmärtämättää jne rikollisten; Paavali, Luder/Luther jne rikollisten herraa, herra saatanaa jumalanaan.
Kristinuskon, yli 3500 lahkon historiassa on todisteet lainrikkojista jotka saatanaa jumaloiden lahkoissaan tukevat Jumalan ja Jeesuksen Lakia rikkovaa saatana herraansa.

Kaikka mitä Jumala tai Jeesus ei raamatussa ole Omalla Sanallaan Sanonut on lahkolaisten herrojen sanaa.
Muutamia pahoja esimerkkejä sanoista jotka ei ole Jumala tai/ja Jeesus Omassa Sanassaan ilmoittanut:
lähetyskäsky
perisynti
lapsikaste
hätälapsikaste
kummi
kolminaisuusoppi

Kristinusko, satojen miljoonien ihmisten tappajana, omien syyttömien uskovaisten; kastamiensa pikku lastenkin tappajana nykyisin tuhansiin lahkoihin ihmiskunnan hajoittaneena on Jeesuksen todistuksen mukaan itsensä saatanan palvelijaksi todistanut teoillaan, paitse tappajana myös Jumalan ja Jeesuksen Lain lainrikkojana :
12:30 Joka ei ole minun kanssani, se on minua vastaan; ja joka ei minun kanssani kokoa, se hajottaa.

46 Minä olen valo ja olen tullut maailmaan siksi, ettei yksikään, joka minuun uskoo, jäisi pimeyteen.
47 Jos joku ei noudata minun sanojani, vaikka on ne kuullut, en minä häntä tuomitse. En ole tullut tuomitsemaan maailmaa, vaan pelastamaan sen.
48 Jos joku torjuu minut eikä ota sanojani vastaan, hänellä on kyllä tuomarinsa: se sana, jonka olen puhunut, tuomitsee hänet viimeisenä päivänä.
"Joh. 14:15 Jos te rakastatte minua, niin pitäkäät minun käskyni. "

1Joh 3:18 Lapsukaiset, älkäämme rakastako sanalla tai kielellä, vaan teossa ja totuudessa.


Johannes 8:43-47
Minkätähden te ette ymmärrä minun puhettani? Sentähden, että te ette kärsi kuulla minun sanaani. Te olette isästä perkeleestä, ja isänne himoja te tahdotte noudattaa. Hän on ollut murhaaja alusta asti, ja totuudessa hän ei pysy, koska hänessä ei totuutta ole. Kun hän puhuu valhetta, niin hän puhuu omaansa, sillä hän on valhettelija ja sen isä. Mutta minua te ette usko, sentähden että minä sanon totuuden. Kuka teistä voi näyttää minut syypääksi syntiin? Jos minä totuutta puhun, miksi ette minua usko? Joka on Jumalasta, se kuulee Jumalan sanat. Sentähden te ette kuule, koska ette ole Jumalasta.

1 Johanneksen kirje 3:4-10
Jokainen, joka tekee synnin, tekee myös laittomuuden; ja synti on laittomuus. Ja te tiedätte hänen ilmestyneen ottamaan pois synnit; ja hänessä ei ole syntiä. Kuka ikinä hänessä pysyy, hän ei tee syntiä; kuka ikinä syntiä tekee, hän ei ole häntä nähnyt eikä häntä tuntenut. Lapsukaiset, älköön kukaan saako teitä eksyttää. Se, joka vanhurskauden tekee, on vanhurskas, niinkuin hän on vanhurskas. Joka syntiä tekee, se on perkeleestä, sillä perkele on tehnyt syntiä alusta asti. Sitä varten Jumalan Poika ilmestyi, että hän tekisi tyhjäksi perkeleen teot. Ei yksikään Jumalasta syntynyt tee syntiä, sillä Jumalan siemen pysyy hänessä; eikä hän saata syntiä tehdä, sillä hän on Jumalasta syntynyt. Siitä käy ilmi, ketkä ovat Jumalan lapsia ja ketkä perkeleen lapsia. Kuka ikinä ei tee vanhurskautta, hän ei ole Jumalasta, ei myöskään se, joka ei veljeänsä rakasta.
Matteuksen evankeliumi:
7:23 Ja silloin minä lausun heille julki: 'Minä en ole koskaan teitä tuntenut; menkää pois minun tyköäni, te laittomuuden tekijät.'
Luukkaan evankeliumi:
13:27 Mutta hän on lausuva: 'Minä sanon teille: en tiedä, mistä te olette. Menkää pois minun tyköäni, kaikki te vääryyden tekijät.'

Äänestä

lääkityksesi olla vieläkään ihan kohdallaan!

Oletko vielä siinä suljetussa huoneessa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelijä vain? kirjoitti:

Helluntailiikkeellä on huone varattu Jeesukselle.
Kun lahkon menot ja rituaalit ynnä opit on pumpattu uudestikastettavaan niin silloin ollaan valmiita sallimaan Jeesuksen tuleminen sisään vapisevien sekaseuraan ja nyt hyväksytään Jeesus Herraksi koska oletetaan että hän sitä pyytää itseuskoisilta lahkolaisilta.
Ja Jeesuksen pitäisi kai pyytää vielä anteeksi että että ei tuonut kultahippuja ja muuta arvokasta mukanaan.
Helluntailaisten sekaan on vaikea mennä kun koskaan ei tiedä onko niillä vaatteet päällä ja mahtaneeko villitysten ajat olla taas kerran käsillä?
Täällä on Kristus tulkaa tänne huutavat helluntailaiset hän asuu meidän vastaanottohuonessa mutta lapsenakastetut ovat Jumalan valtakunnan salissa Jeesuksen kanssa ja Herran työ menestyy heidän kauttansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu