http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/2009112510659550_lz.shtml
Uskollinen, huumorintajuinen mies, joka on tyylikäs ja jaksaa kuunnella naisen murheita..hmm
Siitä neuvoja myös Suomalaismiehelle, mistä tytöt tykkää : )
Uskollinen, huumorintajuinen mies, joka on tyylikäs ja jaksaa kuunnella naisen murheita..hmm
Siitä neuvoja myös Suomalaismiehelle, mistä tytöt tykkää : )
Vastaukset 15
Vanhimmat
Naisten marinat voi sitten varmaan ottaa huumorilla? Huumorintajuinen... jaksaa kuunnella murheita
suomalainen repsukkaperkele, reikä persuksissa, moottorisaha rikki, käsisaha ruosteessa, tikkataulu märkänä, rengasavain mutkalla, tojota katsastamatta, polkupyörässä ei tarakkaa, ikkunassa vanha haalistunut lakana ja verhonipsuista irti puolet, pulloja en oo palauttanu kauppaan, paistinpannulla pohjaanpalanut silakka, kahvia ostin viimeksi kolme vuotta sitten yhen paketin kun sain työkkärirahat, naapurilta oon lainannu käytettyjä teepusseja, omat pussit on täynnä. Astiasto on heikoissa kantimissa, kaksi lautasta ja niistäkin toinen paikattu ilmastointi teipillä, puolitoista lusikkaa (kun juoppo kaveri leikki Uri Kelleriä) ja kotiin ilmestyy kaikki mainoslehdet, ei muuta. 70 luvun motermi mustavalkoTV nököttää nurkassa ja matkaratijosta on patterit loppu. Oon aatellu että lähen lauantaijortsuihin, tiiä vaikka löytäsin vakituisen emännän. Kaveri toi Tallinnasta rohkasuksi putelin Koskenkorvoo ja Saku olutta muutaman.
tee sillä mustavalkotelkallakaan mitään jos sulla ei ole tikipoksia. Silja linen laivakin oli paikattu ilmastointiteipillä niin ei sulla sen huonommin loppujen lopuksi mene! Tsemppiä Tenu-Tane!
tarvitsee naisen joka ei ole Suomalainen nainen.
Kuvaus:
Suomalainen nainen on lyhytjalkainen (ns. persjalkainen) kenokaula joka keksii murheita jos niitä ei ole, pyylevä tihrusilmä jolla ei ole suhteellisuudentajua, lyhytpinnainen polkkatukka joka ei tyydy mihinkään, pikkumainen höpöttäjä jonka asiat salattuine-elämine tapahtumineen ovat aina tärkeämpiä, ahne pirulainen joka haluaa olla ensimmäinen joka paikassa, kateellinen paskiainen joka ei itsekkyydessään erota jyvää akanoista, muistaa kaiken kärsimänsä väärän muttei mitään hyvää, naljailee kuin imbesilli jos ei keksi muuta kommentoitavaa, nalkuttaa kuin kana... voisin jatkaa loputtomiin...
Sitten kun Suomalaisia naisia on useita niin sitten se meno vasta sietämättömäksi menee...
Missään ei ole niin paljon rekkalesbon näköisiä hirvityksiä kuin Suomessa.
Siksi kannattakin jättää nämä suomivosut omiin oloihinsa ja ottaa kunnollinen vaimo ulkomailta kuten minä!
vai Bulgariasta poikkiviivaisen - ehkä Thaimaasta takareikäisen? Hah hah haa.
vaan Brasilialaisen jonka nähdessään miehiltä tulee kieli suusta ulos metrin verran. Pilde oikeenpäin ja yms.
Humorin tajuinen! Kuin suoraan napakympistä. Kuka normaali henkisesti terve ihminen ei ole huumorin tajunen?!
Suppeaa huumorintajua löytyy esim. tutkija-tyyppisistä ihmisistä, jotka hämääntyy tai menee hiljaseksi läpästä, joka on toisten mielestä hauska, mutta onhan se henk.koht. asia mikä on hauskaa ja mikä ei.
Itsestäni voisin sanoa olevani huumorintajuinen, mutta rajani kulkee toisilleen vieraiden ihmisten välisestä henkilökohtaisiin loukkauksiin menevästä huumorista, kuten esim. oli heikoin lenkki -ohjelmassa, en ymmärrä mitä hauskaa siinä oli, jos toisia loukataan?
äärimmäisyyksiin huonossa huumorintajussa ja maussa tv ohjelmien suhteen niin kymppitonni riitta väisänen on tulossa takaisin... Toivotaan hartaasti että hevonen väsyy ennen pasilaa.
Siis eiks kukaan tienny? Sitten koirat parrasvaloissa, Riitan kihertely huulipunat hampaissa..ja koko ohjelma vain missiuran ja speden sängyn kautta kehiteltyä mukamas viihdettä..
Mutta mitäs tuota tuomitsemaan. Ihan kelpo uran on "vähemmilläkin henkisillä lahjoilla" siunattu nainenkin tuosta tehnyt. Ja olihan ne Speden kanssa pitkään kimpassa epävirallisesti. Ihme, että onnistuivat pitämään asiasta niin matalaa profiilia. Ja mikä lienee syy siihen? Oliko Spede edes naimisissa jonkun muun kanssa? Ei tietääkseni.
....Opettele muutama bravuuri keittiössä, niin teet takuulla vaikutuksen !
..joo , vetääsee muutaman varvin keittiön pöydällä...se on intohimoo...
Miks sä avasin tän ketjun? Mitä nautintoo sä siit saat?
nautinnot, mällit lentää postiluukun kautta naapurin oveen saakka ja hypin ja pompin ja heitän kupperikeikkaa ja lyön pipoista päätäni seiniin.