Bolshevikkinen hallitus on ajanut Suomen syrjään sekä tietoyhteiskunnasta että konkreettisesti laivayhteydet ajamalla konkurssitilaan.Suomessa ei nykyään toimi kuin velka-automaatti jonka varaan ollaan laitettu suomen budjetti.Tietokoneet huoltaakin esim Vaasassa parhaiten Iranilainen yritys jotka pystyvät sekä laadulla että hinnalla peittoamaan suomalaisen raskasrakenteisen kommuunin.pääministeri onkin paennut toistaiseksi Viroon vittuilemaan kansalle johon hän on syvästi pettynyt.Kunpa vaan nuo lautta ja lentoyhteydet pysyisivätkin pitkään siinä tilassa että uusavuttomat ministerit jäisivät merten taa.
Suomi tietoyhteiskunnan kehitysmaa??
kissamies57
998
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
http://www.youtube.com/watch?v=M5Lb1ZdeejE
tietokoneyhteiskunta ja nyt sekin on historiaa.
Eihän täällä kukaan tiedä mistään mitään. Vähiten asioitamme sähläävät poliitikot.
Hyvä esimerkki on sikainfluenssatiedotus.
http://www.youtube.com/watch?v=_kUl0uxGbtI
Kokoomuksen periaateohjelman mukaan jäsenistöä yhdistäviä ajatuksia ovat vapaus, vastuu ja demokratia, mahdollisuuksien tasa-arvo, sivistys, kannustavuus, suvaitsevaisuus ja välittäminen.[5] Keskeistä sille on vapauden ja vastuun tasapainon tavoittelu sekä yksilöllisyyden ja yritteliäisyyden korostaminen.[5] Kokoomus katsoo Euroopan unionin luovan turvallisuutta ja hyvinvointia.[
Ota piru tuosta selvää
Eihän täällä mitään hyvinvointia ole koskaan nähtykkään, valtiolla on finnair yhtiön osakkeista m. enemmistö, jotta politikot haetaan Ou. Ku. Ka. Joka reissun tekee Fin airbus 319 Lähde Finavia.
Voi kuinka vanhat muistot nousevatkaan esiin kun katselee meidän poliitikkojen pussausreissuja ympäri eurooppaa ja aina afrikkaan asti.Ikärakennekkin on samaa luokkaa,Mikäs se olikaan se Superministeri?
Euroopan Japani?
Ei taida enää hetkeen kuulla tuollasia puheita.
Japsit on niin lirissä että Toyotaki on konkurssissa.sitä se hyvinvointi teettää.
Vanhasen hallitusta.
Ja japanilaiset ovat kuolemassa sukupuuttoon.