Raamatullista opetusta

Vain Raamattu on Jumalan sanaa. Sanan opetus on toinen asia. Sitä on tässä:

http://www.Jeesus-on-Herra.com

Takaan, ettei sivuilla opeteta luterilaista uskontoa, ei sinne päinkään.
Jumalan seurakunta syntyi 2000 vuotta sitten. Luterilainen lahko syntyi 1500 vuotta meidän seurakuntamme jälkeen.
462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tällainen röyhkeä mainosviesti pitäisi poistaa välittömästi Eniron sääntöjen vastaisena.

HYI, Weijo!

Äänestä

eikö se ole adventisti?
Miikaeljumalaan uskovainen?

Äänestä
  • Ei kuulu adventisteihin, tedän.

    Äänestä

  • otin yhteyttä kirjoitti:

    Ei kuulu adventisteihin, tedän.

    sivulla että Jeesus on Jumala. Missä sitten on Isä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raamatullista kirjoitti:

Vain Raamattu on Jumalan sanaa. Sanan opetus on toinen asia. Sitä on tässä:

http://www.Jeesus-on-Herra.com

Takaan, ettei sivuilla opeteta luterilaista uskontoa, ei sinne päinkään.
Jumalan seurakunta syntyi 2000 vuotta sitten. Luterilainen lahko syntyi 1500 vuotta meidän seurakuntamme jälkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu