HESBURGER

BOIKOTTIIN

Jokainen on varmaa huomannu että hesburgerin palvelun taso on heikentynyt huomattavasti viimeisen 2 vuoden aikana. Lisäksi hampparit on keventynyt puolella ja raaka-aineet maistuu pilaantuneelta. Mäkkärikin huonontunut. Laman myötä kaikki?

3

430

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Stnn

      MSG on hermomyrkky joka tappaa hermosoluja, arvatkaa löytyykö sitä pikaruuasta?
      MSG = monosodiumglutamate, (natrium)glutamaatti
      Katsokaapa http://www.spofamerica.com/

    • 14+18

      Sulla täytyy olla paljon vertailupohjaa, siis runsaasti käyntejä Hesessä, koska osaat tehdä vertailua.
      Käyn Hesessä kerran pari kesässä mökkimatkalla ja ainakin Porin suunnan Heset ovat ihan sitä samaa kuin ennenkin eikä laadussa ole moittimista. Syyllistys suoranaiseen manipulointiin tolla aloituksellasi "jokainen on varmaan huomannut...". Eikä ole. Piste.

      Lisäksi totean, että minulle on ikuinen arvoitus, miksi näitä juttuja pitää itkeä nettipalstalla. Jos koet saaneesi heikkolaatuisen tuotteen, joka ei vastaa aiempia starndardeja, ota yhteyttä myyntipisteen vastaavaan. Ei täällä pullistelu edistä asiaasi mitenkään. Ellei sulla ole ns. "munaa" hoitaa asioitasi siellä, minne ne kuuluvat, lakkaa ruikuttamasta.

      • Anonyymi

        Siellä on mielipidelaatikot melkein joka hesessä jonne voi laittaa palautetta, juu se ei tosiaankaan auta itkeä sitä täällä, ja tiedoksi en ole minäkään huomannut sinun kokemiasi asioita. Joten ihan tyhmää on huutaaboikottiin nyt varsinkin korona aikana kun muutenkin monet firmat menee konkkaan. Hyvin itsekästä puhetta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"

      Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä
      Maailman menoa
      75
      2356
    2. Valion maitotehtaalla kapina

      Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa
      Maailman menoa
      51
      2261
    3. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      162
      2045
    4. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      17
      1821
    5. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      87
      1319
    6. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      78
      1174
    7. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      304
      1093
    8. Jumalauta! Ukraina hyökkää jo Suomeenkin!

      Ukrainan drooneja tullut Suomeen ainakin kolme, ehkä enemmäkin! Syvälle Suomeen! Nyt on klovnipressa hukkapätkä mennyt T
      Maailman menoa
      338
      1040
    9. Mitä kaikkia vikoja

      On kaivatussasi?
      Ikävä
      78
      975
    10. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      103
      972
    Aihe