likaa väkivaltaa
ottelut kuin olisi sikolätissä missä sikaa piestään,meinaan katsojien osalta
urheilu pitäisi olla hauskaa yhdessä oloa ja peruskunnon hankintaa
osa katsojista kuuluisi suljetulle
jääkiekko pitää lailla kieltää
18
421
Vastaukset
- Ylermi.
typerä homo! Ei kaikki pidä ruskeasta reiästä, niinku sinä.
- Anonyymi
Mistä tiedät?ootko käynyt klubilla?
- kuviokellunta 95
pitää lailla kieltää. Sieltä tulee aivan liikaa väkivaltaa ja tietoa ulkomaailmasta.
Myöskin se hullu Jumala, joka uhkailee helvetillä, pitää lailla kieltää! Ja Jeesus olis pitäny laittaa linnaan, koska se rikko alkoholilakia muuttamalla veden viiniksi!- Anonyymi
Parempi syy koko lätkän lopettamiselle olisi sen tyhmistävä vaikutus, ilmeisesti lätkä tuhoaa aivosoluja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Parempi syy koko lätkän lopettamiselle olisi sen tyhmistävä vaikutus, ilmeisesti lätkä tuhoaa aivosoluja.
Suositteletko ennemmin jotain isompaa lajia järjenkäytön isontamiseksi maailmanlaajuiseksi?
- mietippä ite
joka on vain typerä tekosyy harrastaa väkivaltaa katsomossa ja sen ulkopuolella. Jos edes tappelisi pelaajat keskenään kuten jääkiekossa, niin ei loukkaantuisi ja kuolisi viattomia, niin kuin potkupallo ympyröissä usein tapahtuu. Lapsia sotketaan jalkoihin ja mummoja luullaan palloksi.
- Anonyymi
UUdet jääkiekkomailat ovat kuin jousipyssyjä,katso hidastuskuva miten maila taipuu kun kiekkoa lyö hahahahahhahah
- Anonyymi
Kyllä ne vanhat puumailatkin taipui, ei se mikään uusien mailojen erikoisominaisuus ole.
Hyvä laji .
- Anonyymi
https://youtu.be/4T6kV7c8L94?si=-iXnYN5G6DY6GniS
Jääkiekossa et koe tätä ja kertoo miksi ei niin suosittu kuin futis tai koris!
Ilves Tappara matsitkin on vielä halailua ja koiramasta kun vertaa esim Olympiacos Panathinaikos matseihin!
Kohta 0.30 eteenpäin alkaa tapahtua! - Anonyymi
Alkaa jo monen jääkiekko fanin/jääkiekkoilijan bokserit olemaan ruskeita kun näkee ton videon ekaa kertaa ja oleppahan tommosessa matsissa paikan päällä ja osaat olla tonnin seteli ilmeellä koko ajan!
- Anonyymi
Negat ne jaksaa... Mitä jos antaisit edes mahdollisuuden ilmeille? Itse ostan ja kulutan piimää esimerkkimäisesti niin kuin ennenkin.
- Anonyymi
Pellet pelaa jollain uudenvuodenpieruilla hulipalloa. Sodassa ammutaan sentään kovilla.
- Anonyymi
Kielletään kaikki!
- Anonyymi
Sinulta aika ikävän nega kommentti kuitenkin taas tähänkin asiaan.
Toivottavasti Haapala tulee saamaan rapukatsomolta lihavat aploodit ja muut erimieliset ymmärtävät olla hiljaa.
Sellainen lahkolaisuus on paha ongelma tässä jääkiekossa, vaikka onneksi meitä oikean totuuden tietäviä on hieman enemmän kuin koko maailmanhistoriassa, vaikka suhteessa ihmiskuntaan olemmekin yhä harvoja valittuja.
- Anonyymi
Rankkaa menoa ja coolia.
- Anonyymi
Säkin oot tosi negatiivinen. Et pääse meidän vempulakerhoon.
- Anonyymi
Mielestäni tyylikästä edistystä silti tuo, että muista isolajeista otettu oppia. Katsomosta näytellään masturbointieleitä ym. sormimerkkejä jo samalla kun vasta odotellaan kivesten laskeutumista.
Mitä yhdet lajisukulaiset edellä jne.
Jotain kehitystä hassuhattujen ja tyhmien rekvisiittojen tilalle.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 804496
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854381Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433729Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163423Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402957Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102674En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä152653IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392003Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581718Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli951253