Peräaukon ympärystä

Onko kellään kokemusta, tietoa tai linkkiä peräaukon alueen toimenpiteistä? Tarkoitan mm. ryppyisen aukonympäryksen siistimistä/ silottelua esim laserilla tai leikkauksilla. Onko kyseistä toimenpidettä olemassa ja miten se tehdään. Ainakin valkaisusista olen kuullut, mutta en välttämättä valkaisua kaipaa. Mutta kokemuksia saa toki kertoa siitäkin jos joku sellaita omaa.
71823
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

enemmänkin kuvamanipulointia noissa pornokuvissa. Minulle kirurgi nimenomaan huomautti peräpukamaleikkauksen jälkeen että peräaukon ryppyisyys ym. ei ole pukamia eikä sitä leikata. Se ryppyisyys antaa myös joustovaraa ulostaessa, eihän iho pysty venymään mahdottomia vauriotta.

Äänestä

ollaan sitä pitkälle menty kun plastiikkakirurgin täytyisi myös peräaukkokin silottaa...

Äänestä

Oireet sulla on,vaivaako pukamat pahasti tms?
En oikein ymmärrä,ei kai kukaan nyt ulkonäön takia tuollaista tee,vai mitä ihmettä?

Äänestä

Tsiisus,,ei kyllä tiedä että itkeäkkö vai nauraa !?

Äänestä
  • on provo, ei tuollaista kysele kukaan normaali ihminen tällaisilla palstoilla. Unohdetaan koko juttu!

    Äänestä

Tarkoitat varmaan ns. ulkoisia peräpukamia, joita on vaikea pitää puhtaana.
Itse sain sellaiset synnytyksen yhteydessä ponnistusvaiheessa.

Menin spesialistille (Ilari Airo), mutta hän hirtti vain sisäiset pukamat. Olisin tarvinnut apua ulkoisiin.
Se on suurempi homma, kun täytyy ilmeisesti nukuttaa, kun se on leikkaus.

Mehiläisessä on toinenkin asiaan erikoistunut lääkäri, mutta en muista tällä erää hänen nimeään.

Äänestä
  • Airo otti tuolloin vastaan Diacorilla ja siis se toinen Mehiläisessä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laskutoimitus kirjoitti:

Onko kellään kokemusta, tietoa tai linkkiä peräaukon alueen toimenpiteistä? Tarkoitan mm. ryppyisen aukonympäryksen siistimistä/ silottelua esim laserilla tai leikkauksilla. Onko kyseistä toimenpidettä olemassa ja miten se tehdään. Ainakin valkaisusista olen kuullut, mutta en välttämättä valkaisua kaipaa. Mutta kokemuksia saa toki kertoa siitäkin jos joku sellaita omaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu