Enkelit tosiaan on olemassa ja varmasti auttavat hädän hetkellä olevia, mutta heitä EI PIDÄ PALVOTA eikä etsiä. Jos joku väittää toisin niin varo häntä, hän on eksyttäjän pauloissa, ja kuka tuo eksyttäjä on niin se löytyy tasan tarkkaan raamatusta.
Asiaa lisää myös --> http://keskustelu.suomi24.fi/node/8609387
Siunausta kaikille ja voimia tulevaan.
Asiaa lisää myös --> http://keskustelu.suomi24.fi/node/8609387
Siunausta kaikille ja voimia tulevaan.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos nyt joku yleensä mitään eksyttää.
Enkeleihin kun voi uskoa miten haluaa ja heitä voi rukoilla ja palvoa tai olla rukoilematta tai palvomatta eikä mitään vaarallista tule koskaan tapahtumaan. Vain uskovaiset eksyttävät luulemaan että on vain heidän oma yksi ainoa totuutensa ja kaikki muut vievät helvettiin.
Pikkasen väärällä palstalla sitten. Keskustelet Jumalan luomista enkeleistä. Tarvitsee uskoa, että voi keskustella enkeleistä. Eivät he ole mitävain missävain ja mitenvain olioita.
Tuskin edes tiedät mikä helvetti on ja mitä siellä tapahtuu?
koska keskustelen enkeleistä.
Enkelit ovat valo-olentoja jotka auttavat meitä elämään se elämä jonka olimme suunnitelleet elävämme. Raamatussa heitä kutsutaan enkeleiksi.
He eivät ole sen enempää luotuja kuin ihmisetkään vaan he ovat lähtöisin siitä energialähteestä jota myös kutsutaan Jumalaksi.
"Tuskin edes tiedät mikä helvetti on ja mitä siellä tapahtuu?"
Tiedätkö sinä?
Enkelit ovat yhtä todellisia kun lentävät spagettimonsterit. Raamattu on ihmisen kirjoittama kirja, josta vanha testamentti on kirjoitettu sienien/muiden huumeiden alaisena