Hernerokkaa on tuossa sivummalla ja

pannukakkujakin mansikkahillolla. Siitä vaan ottamaan soppatykistä.

Teppo, laita musiikki soimaan, tanssitaan sitten ruokailun jälkeen, nyt ei ole näkkäriä vaan tein itse tähtitorttuja ja terästettyä glögiä on termareissa 400 litraa, kbasalle on jääkaapissa tuborgia.

Huuhaa palstan talviretki on tällä kertaa kotimaanmatka, kuusamoon, mennään sinne joulun jälkeen (ryyppäämään ja panemaan) hiihtämään.
6136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

..on parasta keittoa : ) Minä voin tiskata ja laulaa : ) Yleensä laulan ruokailun aikana, niin säästyy sitä ruokaa, kun porukalle tulee kiire johonkin..mitähän varten : ) Voin kyllä laulaa ennen soppaakin, jos nyt välttämättä vaaditte..eipä tule sitten tiskiä : )

Äänestä
  • Tuuraan rouva Tahvanaista, hän meni lomalle kanariansaarille. Rouva Huttunen on avusta mua nyt tässä, toivottavasti ei tule paperien tarkastajaa paikalle, paperit on jääneet kotiin.

    Voi toki laulaa. Soppaa riittää, tää tykki on ollut sodassakin, tuossa sivussa on luodin jättämä raapaisu.

    Glögiä on näemmä jäljellä 150 litraa, se on 25 prosenttista. Kumma että miehet ei oo ton enempää kännissä.

    Äänestä

sopasta. Jos ei kelpaa ei ole pakko syödä !

Äänestä

ihana olisi laskea makea pulkalla, nauttia lamminta rokkaa ja sitten tuuporillinen.. høyryavan soppatykin jylistessa kulinaarisia pulputuksiaan :-)

Äänestä
  • glögiägiäkin vaikka me sanottiin että nyt tuo kielibasa on pikkusen huppelissa. Jooseppiko suo juotti, se entine Lohajlainen, naisten naurattaja, se oli täällä ja yritti muakin 60-vuotiasta naimisissa olevaa kirkkovaltuustonjäsentä vokotella. Ei voi kun ihmetellä joidenkin moraalia ? MIkä mieskin se Jooseppi oikein on, ei semmosta nimeäkää ole annettu lapsille sataanvuoteen, vaikka,.. oli se nyt melko kivannäköinen niinku luljurseksi, lyhyt tukka ja ei kaljamahaa, eikä korvakorjuja. Mikään ei ole niin ärsyttävää kuin nuorilla miehiolla tatuoinnit ja lävistykset ja lökäpöksyt. Jooseppi sentään oli miehen näköinen ;)

    Äänestä

  • Rouva Hortanainen kirjoitti:

    glögiägiäkin vaikka me sanottiin että nyt tuo kielibasa on pikkusen huppelissa. Jooseppiko suo juotti, se entine Lohajlainen, naisten naurattaja, se oli täällä ja yritti muakin 60-vuotiasta naimisissa olevaa kirkkovaltuustonjäsentä vokotella. Ei voi kun ihmetellä joidenkin moraalia ? MIkä mieskin se Jooseppi oikein on, ei semmosta nimeäkää ole annettu lapsille sataanvuoteen, vaikka,.. oli se nyt melko kivannäköinen niinku luljurseksi, lyhyt tukka ja ei kaljamahaa, eikä korvakorjuja. Mikään ei ole niin ärsyttävää kuin nuorilla miehiolla tatuoinnit ja lävistykset ja lökäpöksyt. Jooseppi sentään oli miehen näköinen ;)

    mulla on semmoinen kaden rytmi joka kun on optimaalinen tuborgikori-kasi-kulma niin toimii tehokkaasti. sita ikaankuin humaltuu ihan istuessaan mika on patologinen asia jos ajattelee ylösnousua.

    joosepin vaikutus on lieva tuohon yhtalöön, joskin han erittain mainiota seuraa onkin :-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rouva Horttanainen kirjoitti:

pannukakkujakin mansikkahillolla. Siitä vaan ottamaan soppatykistä.

Teppo, laita musiikki soimaan, tanssitaan sitten ruokailun jälkeen, nyt ei ole näkkäriä vaan tein itse tähtitorttuja ja terästettyä glögiä on termareissa 400 litraa, kbasalle on jääkaapissa tuborgia.

Huuhaa palstan talviretki on tällä kertaa kotimaanmatka, kuusamoon, mennään sinne joulun jälkeen (ryyppäämään ja panemaan) hiihtämään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu