ei mulla mitään asiaa ole...kunhan vaan kokeilen tuntuuko tämä samalta kuin vartti sitten...
teenpä minäkin aloituksen
11
178
Vastaukset
- Pastor Sill
Olet löytänyt Huuhaan ytimen! Ei täällä tarvitsekaan olla mitään asiaa. Täällä pitäisi osata vain olla rennosti ja pitää pilke silmäkulmassa.
- Pastor Sill
Ja lisäksi kuunnella nöyränä jokaviikkoinen saarna lauantaisin tai sunnuntaisin, milloin palstan saarnamies nyt vain sattuu jaksamaan!
- 1-1
Pastor Sill kirjoitti:
Ja lisäksi kuunnella nöyränä jokaviikkoinen saarna lauantaisin tai sunnuntaisin, milloin palstan saarnamies nyt vain sattuu jaksamaan!
AAMEN.
- Pastor Sill
1-1 kirjoitti:
AAMEN.
Vai miten se nyt menikään...?
- Pastor Sill
lindalinda kirjoitti:
pidän tyylistäsi :O
Ihan tässä punastuu...
- Suntiotar
vaikuttaa niin kansanmieheltä, notta Pastosin sunnuntaisaarnaa ihan kaipaan. Missäs seurakunnassa Pasor saarnaa, vai onko Pastos keskittynnä ainoostaan tämän huuhaakansan riettaaseen ja ketkuilevaan syntien anteeksipäästöön viikonloppusin?
Aaaaaameeeeeennn,,,, - Pastor Sill
Suntiotar kirjoitti:
vaikuttaa niin kansanmieheltä, notta Pastosin sunnuntaisaarnaa ihan kaipaan. Missäs seurakunnassa Pasor saarnaa, vai onko Pastos keskittynnä ainoostaan tämän huuhaakansan riettaaseen ja ketkuilevaan syntien anteeksipäästöön viikonloppusin?
Aaaaaameeeeeennn,,,,Minulla on valtava työ jo omien syntienikin anteeksipyytämisessä, mutta yritän toki mahdollisuuksieni mukaan saada korkeimmilta voimilta armoa myös muulle Huuhaa-kansalle. Muiden keskustelupalstojen asukit etsikööt armonsa muuta kautta. Ei sillä, ettenkö haluaisi heitäkin käännyttää kaidalle polulle, mutta kun ehtoollisviinipäälärini on niin kovin pieni, ettei siitä riitä täyttä tuopillista muille kuin Huuhaa-seurakunnan jäsenille.
itsekin ekan aloitukseni tein täällä tänään.
Saas nähdä seuraako jatkoa, mutta onnnittelut
Sinulle ' kokeilusta '- *Ujo Piimä*
mitään tarjolla ?
. nimin. "Ujo Piimä"
- tuntuuko?
?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..2326667Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa1135033Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu1594805"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste643286Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa1052893En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.652339Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1391900- 701886
odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1391744Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2231630