"Haista kuule ihan itse vaan, kusipää. "
Mistä näitä haistattelijoita tulee ??
Mistä näitä haistattelijoita tulee ??
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Samasta paikasta varmaan kuin sinäkin.
äitiensä pilluista. oliko muita kysymyksiä?
Ei ne kaikki haistattele, joukossa on fiksumpiakin.
Kirkon aivopesu synnyttää haistattelijoita. Kirkko pitäisi lakkauttaa.
Kumma kyllä, nämä haistattelijat on ainoastaan ateisteja. Ensiksi kannattaisi opetella yleiset hyvät tavat.
Raakile tytöllä on valikoiva lukutaito, vai onko kyseessä "ei oikea uskova"-syndrooma, haistattelija ei voi olla uskova. Ehkä lasket haistatteluksi ainoastaan viestit joissa käytetään "rumia" sanoja?
"Turha ateisti keskustelussa
JHzz 4.12.2009 17:00
Oot niin turhamainen ateisti. Haukut kristinuskoon liittyvät asiat ja hlöt, et ajattele muulta kuin omalta kannaltasi, et perustele haukkumisiasi/väitteitäsi ja luulet vielä olevasi oikeassa.
VITUN ÄÄLIÖ
Tuohon on juurikin em. perusteet."
Tässä Raakile tytölle esimerkki haistattelevasta teististä.
"Ensiksi kannattaisi opetella yleiset hyvät tavat."
Kuuluko valehtelu hyviin tapoihin?
Onko Oraakkeli Tytön (miten tyttö voi olla paikka?) mielestä siis kuitenkin hyvien tapojen mukaista toivottaa siunausta (ja joskus jopa sanoa rukoilevansa toisen puolesta) sellaiselle ihmiselle joka ei sitä halua ja tämä siunailija varmasti sen tietää?
tyyli on ateistien tyyliä. :((
Minä en kiroile. Turhaa mielen tylsyyttä. Olkaa kaikki onnellisia harhaluulojenne kanssa; minulla on tarpeeksi hyvä mielikuvitus luodakseni niitä itse
t.nihilisti